Haberler

Flamengo Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’dan Türkiye’de dev dayanak

Türkiye’de yaşanan sarsıntıların akabinde spor dünyası da birinci günden harekete geçti. Dünyanın dört bir yanından sportmenler ve antrenörler Türkiye için seferber oldu. 

Bu isimlere Brezilya’da vazife yapan Fenerbahçe’nin eski teknik adamı Vitor Pereira da katıldı.

TFF’NİN YOL HARİTASI MUHAKKAK OLDU

Asrın felaketi sonrası futbol dünyasıyla ilgili tarihi kararlar almak zorunda kalan Türkiye Futbol Federasyonu, Hatayspor’dan sonra Gaziantep Futbol Kulübü’nün de ligden çekilme talebine olumlu karşılık verdi.

LİGİN KALANI İÇİN KARAR VERİLDİ

Ligin bundan sonraki sürecine ait kararlar alan Mehmet Büyükekşi ve grubu, resmi duyurular için son çalışmalarını yapıyor.

HATAY VE ANTEP YENİK SAYILACAK

Yönetimde alınan kararlar şöyle; Hatayspor ve Gaziantep 6 Şubat’tan sonraki tüm lig maçlarında 3-0 hükmen yenik sayılacak.

ŞARTSIZ OLARAK GELECEK DÖNEM HARİKA LİG’DELER

İki kulüp rastgele bir kural olmaksızın 2023/2024 döneminde Muhteşem Lig’de yer alabilecek. Geçmişe dönük rastgele bir puan revizesi ise olmayacak. Hatay ve Antep’in oynadığı tüm maçlar mevcut skorlarıyla tescil edilecek.

YABANCI TRANSFERİ İÇİN EK KONTENJAN

Süper Lig kulüpleri, Hatay ve Antep’ten yabancı oyuncu transfer ederse bu döneme özel ek yabancı kontenjanı kazanacak. Bu senaryoda ilgili kulübe birinci 11’de 9 yabancı 2 yerli oyuncu bulundurma imkanı verilecek. Geniş takımlarda ise 14+3 yerine 16+3 yabancı bulundurma özgürlüğü tanınacak.

KUPADA SİVASSPOR YARI FİNALDE

Bir öteki özel karar da Türkiye Kupası ile ilgili. Çeyrek finalde Hatayspor’la eşleşen Sivasspor, 3-0 hükmen galip sayılacak ve yarı finale yükselecek.

HATAY GELECEK DÖNEM KUPADA ÇEYREK FİNALDE

Hatayspor’un önümüzdeki dönem bu yılki sıralama gözetilmeksizin çeyrek finalden itibaren kupaya dahil edilmesi planlanıyor.

VITOR PEREIRA’DAN ALKIŞLANACAK HAREKET

Fenerbahçe’nin Eski Teknik Yöneticisi Vitor Pereira’nın çalıştırdığı Flamengo’da teknik heyet ve futbolcular, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için yaklaşık 30 milyon lira bağışladı.

Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’de yaşanan zelzelenin akabinde Brezilya’da bağış toplanmasına öncülük etti.

DEV YARDIM

Brezilya’da yayın yapan Fanaticos Haber sitesinde yer alan habere nazaran, Flamengo yöneticileri, futbolcular, teknik heyet ve Vitor Pereira, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 8 milyon Brezilya reali (30 milyon TL) topladı.

Öte yandan Flamengo ve Al Ahly’nin karşılaştığı çabayı Brezilya grubu 4-2 kazanırken Vitor Pereira hiçbir golde sevinç yaşamadı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu