HaberlerSpor

Fenerbahçe’nin yardım tırları tam gaz gidiyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı felaketinin akabinde Fenerbahçe’nin, afet bölgesi için başlattığı yardım kampanyası tüm süratiyle devam ediyor. Bu doğrultuda toplanan yardım gereçlerini taşıyan 45. tır da evvelki gün yola çıktı.

Yoğun iştirakin olduğu tertipte Fenerium’dan battaniye, kazak, atkı, bere üzere kışlık gereçler de tırlarla muhtaçlık sahiplerine ulaştırılıyor.

LINCOLN VE AİLESİ MORAL VERDİ

Deprem felaketinin başından beri Fenerbahçe’nin yıldızlarından Lincoln Henrique, ailesi ile birlikte felaketten etkilenenleri yalnız bırakmıyor. Sarsıntıda konutlarını kaybeden bir aileyi İstanbul’daki bir otelde ağırlama kararı alan Lincoln, evvelki gün tekrar sarsıntıdan etkilenen bir aileyi ziyaret etmişti.

Hem yardım hem de insanlara moral vermek için kolları sıvayan Brezilyalı oyuncu, bu defa de ailesiyle birlikte soluğu İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde alarak yaralı depremzedeleri ziyaret etti. Lincoln ailesi, hastalarla tek tek ilgilenip, onlara moral verdiler.

KAN BAĞIŞINA BÜYÜK İLGİ

Ülke tarihimizin en büyük felaketlerden yaşadığı bir periyotta herkes, yaraları sarmak ismine kolları sıvamış durumda. Bu doğrultuda büyük gayret sarf eden kulüplerin başında gelen Fenerbahçe, ‘Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar!’ diyerek Kızılay ile birlikte değerli bir iş birliğine imza atmıştı. Ülker Stadı’nda 3 gün süren kan bağış kampanyası, dün geç saatlerde sona erdi.

Sarı-Lacivertliler’den yapılan açıklamada, kampanyanın son gününe kadar kulüp üyeleri, taraftarlar ve tüm vatandaşlara davette bulunulmuştu. Fenerbahçe’nin farklı branşlarındaki sportmenlerin da şahsen katıldığı kan bağışına dün de büyük bir ilgi gösterildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu