HaberlerSpor

Fenerbahçe’nin gözdeleri Nuamah ve Nagalo’yu FANATİK için yorumladı: İkisi de çok yetenekli

Fenerbahçe’de transfer çalışmaları tüm süratiyle sürüyor. Sarı-Lacivertliler, iki genç ismi takımına katmak ismine rotasını Danimarka’ya çevirmiş durumda…

ŞİMDİ NUAMAH, HAZİRANDA NAGALO

Sarı-Lacivertliler, Danimarka takımında dikkat çeken performans sergileyen iki yıldız için kolları sıvadı. İdarenin, atak oyuncusu Ernest Nuamah ve stoper Adamo Nagalo için paket teklife hazırlandığı kaydedildi Fenerbahçe’nin iki genç yetenek için Nordsjaelland’ın kapısını 8 milyon Euro ile çalacağı tez edildi. Muahede sağlanırsa, Nagalo’nun dönemi ekibinde bitirmesi planlanıyor. Nuamah ise çabucak gelecek.

Fenerbahçe, orta transfer devrinde Samet Akaydın ve Jayden Oosterwolde’yi takımına kattıktan sonra frene basmıştı. Sarı-Lacivertliler, öncelikli destekleri yapıp, fırsat transferi için bekleyişe geçti. Birçok ismin gündeme geldiği Kanarya’da idarenin yeni bir operasyona hazırlandığı öne sürüldü.

Buna nazaran Fenerbahçe, iki genç yeteneğin peşine düştü: Ernest Nuamah (19) ve Adamo Nagalo(20)… İki oyuncu da Nordsjaelland’da forma giyiyor ve bilhassa bu sezonki performanslarıyla dikkatleri üzerlerine çekti.

Southampton istemişti

Nagalo, gündeme yeni gelen bir oyuncu değil. Sarı-Lacivertliler dönem başında da genç stoperle ilgilenmiş lakin muahede sağlanamamıştı. Premier Lig grubu Southampton da birebir periyotta 20 yaşındaki stoper için teşebbüslerde bulunsa da teklifleri düşük bulunmuştu. Nuamah ise son devirde Fenerbahçe’nin radarına takıldı. İdarenin, bu iki oyuncu için Nordsjaelland’a paket teklif sunmaya hazırlandığı argüman edildi. Sarı-Lacivertliler’in masaya 8 milyon Euro’luk bir teklifle oturacağı öne sürüldü.

Jesus’un aradığı oyuncu

Kulüpler ortasında mutabakat sağlanması halinde idare Ernest Nuamah’a çabucak Çubuklu formayı giydirmek istiyor. Her iki kanatta misyon yapabilen 19 yaşındaki genç yetenek, tam da Jorge Jesus’un istediği stilde bir oyuncu. Lakin Adamo Nagalo için Sarı-Lacivertliler’in farklı bir planı olduğu öğrenildi. Stoper havuzu şu anda kâfi olduğu için, 20 yaşındaki savunmacının dönem sonuna kadar kulübü Nordsjaelland’da kiralık olarak oynayacağı kaydedildi. İdare, bu teklifin Danimarka grubunun transfere olumlu bir formda yaklaşmasına yardımcı olacağını umuyor.

TIPSBLADET GAZETESİ MUHARRİRİ TROELS THOGERSEN, NUAMAH VE NAGALO’YU FANATİK İÇİN YORUMLADI: İKİSİ DE ÇOK YETENEKLİ

“Ernest Nuamah, süratiyle rakip savunmalara önemli manada problemler yaratan bir oyuncu. Bu özelliğinden yararlanmak için merkez forvetten çok sol kanatta oynatılıyor. Nuamah’ı isteyen çok grup olduğu için Fenerbahçe’nin karşısına birçok rakip çıkacaktır”

“Adamo Nagalo çok yetenekli bir savunma oyuncusu. Büyük liglerde oynamasını sağlayacak birçok özelliğe sahip. Oyunu çok âlâ okuyor, Nordsjaelland’ın oyun yapısı yeterince geriden oyun kurmaya da alışık. Bunların yanı sıra suratı ve gücüyle de ön plana çıkıyor”

“Ernest Nuamah, Nordsjaelland’ın en değerli atak silahlarından biri. Nitekim çok süratli bir oyuncu. Teknik yönetici Johannes Thorup, bu özelliğinden yararlanmak için Nuamah’ı merkez forvet olarak kullanmak yerine daha çok sol kanatta oynatıyor. Suratı, rakip savunmalara önemli manada ıstıraplar yaratıyor. Bu açıdan baktığımızda, Nordsjaelland’da yıldızı parlayan ve Rennes’e satılan (Şu anda Southampton’da oynuyor) Kameldeen Sulemana’ya ziyadesiyle benziyor.”

‘Şu anda satmayabilirler’

“Açıkçası Nordsjaelland’ın Nuamah’ı şu anda satacağını düşünmüyorum. Zira Schjelderup’u Benfica’ya sat arak gelir elde ettiler. Bu nedenle Fenerbahçe’nin daha evvelce yaptığı teklifi geri çevirmişlerdi. Dönem sonunda satılma ihtimali daha yüksek. Muhtemelen 19 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe’nin karşısına birçok rakip de çıkacaktır zira birçok Avrupa grubu yakından takip ediyor. Şu da bir gerçek, öbür İskandinav ülkelerine göre Danimarka’daki bir kulüpten oyuncu almak, daha değerliye patlıyor.”

‘Heyecan verici bir stoper’

“Adamo Nagalo’ya gelirsek… Çok yetenekli bir savunma oyuncusu. Geçen sezonki çıkışını bu sene de sürdürüyor. 20 yaşında olmasına karşın maç deneyimi kazandı. Nagalo, büyük liglerde oynamasını sağlayacak birçok özelliğe sahip bir stoper. Oyunu okuma konusunda çok güzel. Nordjsaelland’ın oyun yapısı yeterince geriden oyun kurmaya da alışık. Bunların yanı sıra Nagalo, suratı ve gücüyle de ön plana çıkıyor. Hâlâ öğrenme etabında olduğunu unutmamak gerek. Çabuk provoke olabiliyor. Her şeye karşın heyecan verici bir stoper olduğu bir gerçek.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu