Haberler

Fenerbahçe Opet – VakıfBank maç sonucu: 3-0

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 17. hafta maçında Fenerbahçe Opet, VakıfBank’ı konuk etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan çabanın kazananı 25-20, 25-18 ve 33-31’lik setler sonunda 3-0 Fenerbahçe Opet oldu.

Mücadeleyi Fenerbahçe İdare Şurası Üyeleri Simla Türker Bayazıt ve Can Gebetaş da izledi.

Karşılaşma öncesinde her iki ekip oyuncuları da Dünya Kanser Günü nedeniyle ‘Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır’ pankartıyla objektiflere poz verdi.

Fenerbahçe Opet gayrete; Arina Fedorovtseva, Eda Fazilet Dündar, Meliha Diken, Melissa Vargas, Macris Carneiro, Hristina Vuchkova altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Meliha Diken’in servis atışıyla başlanılan sette birinci sayılar Egonu ve Daalderop’un direkt yanlışlarıyla Fenerbahçe’nin oldu (4-0). Ogbogu’yla setteki birinci sayılarını bulan VakıfBank karşısında atak silahlarından biri olan Arina Fedorovtseva’yı yeterli kullanan Fenerbahçe skoru 6-3’e getirdi. Vargas ve Meliha’nın süratli ataklarıyla sonuca giden Fenerbahçe, Hristina Vuchkova’nın da servis cinsiyle farkı 6 sayıya kadar çıkardı (11-5). Setin devamında Daalderop, Ogbogu ve Egonu’yla bir ritim yakalayan konuk grup maça ortak oldu (14-14). Devamında 3 sayılık bir seri bulan Fenerbahçe tekrar skor avantajını lehine çevirdi (17-14). Rakibin sete ortak olma teşebbüslerini orta ataklarda Vuchkova’yla sonuçsuz bırakan Fenerbahçe, son kısma 20-17’lik üstünlükle girdi. Melissa Vargas’ın yüksek hamle yüzdesiyle oynadı sette son kısımda kaptan Eda Fazilet Dündar’ın tek ayak ataklarıyla da sonuca giden Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibi, setin kazananı oldu (25-20). Birinci setin 9 sayıyla öne çıkan ismi olan Melissa Vargas oldu.

İkinci sete 2-0’la süratli başlayan VakıfBank karşısında Vuchkova’yla skor 2-2 oldu. Karşılıklı sayılarla devam eden sette Meliha, Melissa ve Arina’yla rakip savunmayı çaresiz bırakan Fenerbahçe, 8-0’lık seri sonunda 13-7’lik üstünlüğü yakaladı. Bu kısımda üst üste iki mola kullanan VakıfBank, skoru 13-9’a getirse de Fenerbahçe, Eda Fazilet Dündar ve Macris’in blok performansıyla skor üstünlüğünü korudu (15-10). Rakibine oranla hem savunmada hem de atakta istikrarlı bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Kadrosu, 25-18’le seti kazanarak 2-0 öne geçti.

Kübra Akman ve Egonu’yla sete süratli giren VakıfBank, 4-0’lık üstünlüğü yakaladı. Eda Fazilet Dündar ve Arina Fedorovtseva’yla birinci sayılarını bulan Fenerbahçe Opet ilerleyen kısımda farkı 1 sayıya indirdi (5-6). Egonu’nun ritmini arttırdığı sette Derya Cebecioğlu’yla da üretken olan konuk grup skoru 10-16’ya taşıdı. Setin devamında Vargas, Fedorovtseva ve Vuchkova’yla rüzgarı gerisine alan Fenerbahçe, 6 sayı geriden geldiği sete istikrar getirdi (18-18). Setin son kısmı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Uzun rallilere mesken sahipliği yapan setin kazananı 33-31’le Fenerbahçe oldu. Böylelikle maçı da 3-0 kazanan Sarı Melekler, ligdeki 13. galibiyetini aldı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu