Haberler

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan çok sert açıklamalar: İdare ile maça çıkmamayı oyladık

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, idare şurası üyeleri ve yüksek divan konseyi üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan heyeti üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı’nda üyelerin konuşmaları sonrası lider Ali Koç kürsüye çıktı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamalar şöyle;

“Şu an bir dönüm noktasındayız. Bir maç üzerinden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran son damla oldu. Temel kasvet son 15 yılda yaşatılanlar ve Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumdur.

3 maç art geriye 10 kişi kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt tesir eden 5 puan var.

Sesimizi çıkarmadık. Biz içi dışı bir topluluğuz. İki tarafa da kusur yapılan bir maçta bir tarafın baskıyla sonuç alması bizim fıtratımızda yok. Biz bu türlü bir topluluk değiliz.

‘ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR’

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu kararı da açıklayacağım.

Bize yapılan operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Hakem ve VAR’ın kritik durumda kabul edilemez hakem yanılgılarının yaşandığı öteki kaç maç vardır bilmiyorum. Bu yanılgıların hepsi Fenerbahçe’nin aleyhine gerçekleşmiştir. Hakemin, yardımcıların, VAR’ın bu kadar kritik durumlarda kabul edilemez yanılgılarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu hakem kusuruyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Hakem atamaları eski MHK tarafından yapılmıştır.

‘BURADA YAŞANANLAR HAKEM YANILGISI DEĞİLDİR’

Mert Hakan’ın golü bize nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR gördü. Fakat bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu hakem performansı ile değil niyetle açıklanacak bir durumdur. N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya inanılmaz bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam konusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.

Bu maçta yaşananlar olacak iş değildir. Adana Demirspor maçında yaşanan şeyler olacak iş değil! Düşünsenize bu yanlışlar malum rakibimizin maçında yapılacaktı. Neler olurdu? Adana Demirspor’un maçın birinci yarısını 9 kişi bitirmesi gerekiyordu. Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem yanlışı değildir!

Miha Zajc’ın son dakika durumu, yarı penaltı noktası. Ancak vermiyor, vermiyor değil; veremiyor! Hakem ‘Ya Fenerbahçe son dakikada gol atarsa’ maçı kazanırsa içgüdüsüyle vermiyor faulü.

Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Hakem herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Ligimizin en centilmen hocalarından Jorge Jesus’a sorduk ne dedin hocam diye ? ‘Faul, faul, içeride de değil dışarıda. Neden faulü vermiyorsun?’ dedim diyor. Çat kırmızı kart. Bu arkadaş herhalde emekli olduğunda CV’sine ‘Ben Jesus’u attım.’ yazacak. Onun için yapıyor.

‘GELİN TELEVİZYONLARDA TARTIŞALIM DEDİK’

Biz palavradan bir adalet istemiyoruz. Sivas ve Adana’da yaşananlardan sonra hakemlik kurumunun bittiğinin en büyük delilidir. Futbolda yolsuzluğun evrakı bu iki maçtır.

Bir şampiyonluk adayı rakibimiz dün gece uyandı, biz de keyifle izledik. Biz lafa girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. Gelin tezlerinizi televizyonlarda tartışalım dedik. Bu kadar inanıyorsanız savınıza ve bu kadar hoş algı yapıyorsanız, neden gelmezsiniz? 8 Mart’ta bir kümesi temizleyip, kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Bütün hakem imtihanlarını o periyot kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik.

Algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar düzgün yapıp, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş diğer topluluk dünya üzerinde yoktur. O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söyledim’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genelde de tıpkı.

‘DÜN TFF’YE TAHLİLLE GİTTİK’

En kısa vakitte VAR’ı Türk hakemlerinden kurtarmalıyız. Dün bunu söylemeye gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.

Koray Gencerler, kimdir? 2 sene önce önder gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas kusursuz bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli icat eden ve golü iptal eden VAR’daki hakem. Bu sene yeniden Konyaspor maçı. Valencia aptal bir hareket yapıyor ancak hakem görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da tekrar Koray Gencerler.

‘KARAOĞLAN’LA ÖZDAMAR BİREBİR CEZAYI ALIYOR’

Atilla Karaoğlan’ın yediği ceza, VAR protokolünün nasıl olması gerektiği konusunda derslik bir konum. Onu Sivas maçındaki konum ile bir görmek ve tıpkı cezayı vermek olacak iş değil. Atilla Karaoğlan, bir çöküntüye girmiş, 6 hafta sonra lige dönecek. Atandığı maç bizim maçımız. Latife gibi! Erkan Özdamar tartışmasız en tartışmalı yanlışa imza atıyor. O da 6 hafta ceza alıyor.

‘MELER DIŞINDA DERBİYE ATANACAK HAKEM YOK’

Türkiye’de derbiye atayacakları hakem yok. Hepimiz dua ediyoruz Halil Umut Meler’e bir şey olmasın diye. Öbür hakemleri denediler, onlar çuvallayınca son 4 derbi maçını Meler yönetti.

Dünyada kaç ekibin otobüsüne silahlı atak yapılmıştır. Hala faili meçhuldür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ayıbıdır bu. Çağırın bizi savcılar, bildiklerimizi söyleyelim. Er ya da bu ortaya çıkacak.

‘LİGDEN ÇEKİLME DİYE BİR ŞEY YOK’

Artık biz figüran mı olacağız? Yoksa bu ülkenin futbolunu temizleme uğruna bu günlerden feragat mı edeceğiz? Ben başkanlığımı feda etmeye hazırım! Ligden çekilme üzere saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.

‘MAÇA ÇIKIP 1 DAKİKA SONRA ALANDAN AYRILMAK…’

Selahattin Baki’nin dediği üzere biz bu ligi şampiyon bitireceğiz diyip o yoldan mı gideceğiz, yoksa biz maça çıkmıyoruz mu diyeceğiz. Maça çıkıp 1 dakika sonra alandan ayrılmak bu dönemi feda etmektir. Ancak geleceğimiz için kıymetli adımdır.

’11’E 3 DEVAM KARARI VERİLDİ’

Bakın biz kupa sizin, lig bizim muhabbetlerini görmüş bir topluluğuz. Biz Harrington Kupası’nda bu ülke için gayret etmiş bir kulübüz. Sonuna kadar savaşacak mıyız? Biz bunu oyladık dün. 11’e 3 ‘Devam’ kararı verildi! Ben ‘Maça çıkmayalım’ kararı verdim!”

Fenerbahçe’nin olmadığı bir Harika Lig, Üstün Lig değildir. Rakip ekip ne diyor, ‘Biz her yerdeyiz’ diyor. Biz her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 yıldır TFF’nin içine yuvalanmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız da.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu