HaberlerSpor

Fenerbahçe depremzedelere yardım için tek yürek

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzele felaketi sonrasında spor topluluğu tek yürek olurken, Fenerbahçe de bu tertibin öncülerinden biri oldu. Kadrodaki birçok oyuncu, yaptıkları bağışlar ve yardımlar ile depremzedelere takviye olurken, kulüp bünyesindeki pek çok atlet da farkındalık yaratıp, kıymetli işlerin altına imza attı… Son olarak da Kanarya’nın eski yıldızları, takviye verdi!

PAKETLEME ÇALIŞMALARINA YARDIM ETTİLER

Sarı-Lacivertli topluluk; bu süreçte taraftar, oyuncu ve idare olarak tam takviye verdi.

Depremzedeler için futbol grubundan Mert Hakan Yandaş, bayan basketbol grup kaptanı Olcay Çakır Turgut ve voleybol ile A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi Kaptanı Eda Fazilet Dündar, paketleme çalışmalarının bulunduğu bölgeye giderek şahsen takviye verdi.

KIM MIN-JAE UNUTMADI

Napoli’ye 18.5 milyon Euro’ya satılan Kim Min Jae, Sarı-Lacivertli renklere gönül veren sporseverlerin yanı sıra tüm ülkenin takdirini topladı.

Güney Koreli stoper, zelzele sonrasında ülkemizde yaşanan yıkıma kayıtsız kalmadı. Kim, 1.5 milyon TL’lik bağışta bulunup, örnek bir davranışa imza attı.

ANDRE AYEW: TANIMI YOK

Bir periyot Sarı-Lacivertli formayı giyen Ganalı, zelzele felaketinde şimdi göçük altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşı Christian Atsu’nun ve bölge halkının başına gelenlerden ötürü duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.

Ayew, “Çok üzgünüm, çok moralim bozuk. Türkiye çok hoş bir ülke, o kadar hoş beşerler var ki, hissettiklerimi tanım edecek sözler yok. Atsu… Ganalılar’ın bu durum hakkında ne hissettiğini tanım edecek sözler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğu için son birkaç gün benim adıma çok güç oldu” dedi.

MELİH MAHMUTOĞLU’NDAN DEV DESTEK

Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu, birinci etapta Jan Vesely, sonrasında ise Bogdanovic, Shane Larkin ve Luigi Datome üzere isimlerin formasını satışa çıkardı. Evvelki gün sona eren açık artırmadan, 500 bin TL’nin üzerinden bir gelir edildiği belirtildi.

Yıldız oyuncu mevzuyla ilgili olarak, “Depremzede vatandaşlarımıza yardım maksadıyla satışa çıkardığımız imzalı formaların açık arttırması sona ermiştir. Formaların satış bedelleri ve tüm ayrıntıları açıklanacaktır. Tüm ilginiz ve dayanağınız için teşekkür ederiz” yorumunu yaptı.

TOPAL HİÇ YALNIZ BIRAKMADI

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir forması giyen eski ulusal futbolcu Mehmet Topal, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıdan etkilenen vilayetlerden biri olan memleketi Malatya’ya geldi. Burada sarsıntıdan etkilenen vatandaşların gereksinimlerine yetişen Topal, günlerce yardım aracının üzerine çıkarak besin ve kıyafet dağıtımı yaptı.

Sadece Malatya değil civar vilayetlere de koşan Topal, depremzedelere hem besin, yardımı yaptı hem de ısınma, barınma, giysi bahislerinde muhtaçlıkları temin edip afetzedelerin kullanımına sundu. Ulusal futbolcu ailesinden uzakta 8 gün boyunca yardımların yanı sıra enkaz altındaki çalışmalar için de yardımcı olmaya çalıştı.

ARDA GÜLER UMUT VERDİ

7 yaşındaki yıldız, enkazdan kurtarılan çocukların yaşama umudu olmaya devam ediyor… Felaketin akabinde enkazdan çıkarılan birçok çocuğun birinci isteği, Sarı-Lacivertli grubun genç yıldızı Arda ile görüşüp, onun sesini duymak oldu.

Bölgede bulunan Sarı-Lacivertli yöneticiler de depremzede çocukların bu isteklerini anında Arda’ya iletti. İmajlı telefon irtibatlarında hayata tutunmak ismine büyük gayret harcayan çocuklara motivasyon kaynağı olan Arda Güler, hiçbir isteği geri çevirmiyor.

KULÜPTEN DAYANAK MESAJI

Depremzedeler için takviyesini sürdüren Fenerbahçe, kulüp sayfasından da paylaşımlara devam ediyor.

Önceki gün toplumsal medya hesabından paylaşılan gönderide, “Yaralarımızı daima birlikte saracağız, bugünleri birlikte aşacağız” sözlerine yer veridi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu