Haberler

Fatih Kulaksız: Del Valle ile birlikte transferi kapadık

Spor Toto 1. Lig takımlarından Eyüpspor’un Asbaşkanı Fatih Kulaksız, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine transfer periyodu, grubun durumu ve stat bahisleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Son olarak takıma dahil ettikleri Venezuelalı futbolcu Yonathan Del Valle transferini kıymetlendiren Kulaksız, “Del Valle uzun yıllardır Türkiye’de tanıdığımız, bildiğimiz bir oyuncuydu. Hem Babel’in sakatlığı hem Dibba’nın sakatlığından sonra o bölgede eksiklik olunca transfer yapma gereksinimi çıktı. Ümraniyespor Kulübü ile ikili bağlantılarımız de çok uygundu. Buradan Ümraniyespor Kulübü Lideri Tarık lidere da teşekkür ediyoruz, bize sağladığı kolaylık için. Bu türlü bir gereksinim olunca, hocamız İbrahim Üzülmez’in de raporu doğrultusunda bu transferi gerçekleştirdik. Kendisine bize bu şampiyonluk yarışında çok önemli katkı vereceğine inandığımız bir oyuncu. Kendisini kanıtlamış bir oyuncu. İnşallah o da geçen sene yaşadığı şampiyonluk üzerine bir şampiyonluk da burada yaşayabilir diye düşünüyoruz” formunda konuştu.

“Del Valle ile birlikte transferi kapadık”
Transferlerin devamının olup, olmayacağının sorulması üzerine Fatih Kulaksız, “Şu an Del Valle ile birlikte transferi kapadık. Harika bir durum olmazsa, bir sakatlık olmazsa… Bizim gençlerle bir arada 30-31 kişilik bir oyuncu kümemiz var. Biz bu yarışı tamamlarken bu oyuncuların şampiyonluk yolunda bize çok önemli katkı vereceğini düşünüyoruz” diye karşılık verdi.

“Hedefimizden hiçbir sapma yok”
Son oynadıkları Samsunspor maçıyla ilgili konuşan Asbaşkan Kulaksız, “Samsunspor karşılaşmasından evvel de Samsunspor maçının bir ölüm-kalım maçı olmadığını oyuncu kümesine anlatmıştık. Samsun ile olan puan farkını korumak ya da arttırmak için bir fırsattı. Ama o maçı kaybetme kredimiz de vardı. Bu krediyi de bu oyuncu kümesi Samsun karşılaşmasına çıkarken 6 puan önde bu krediyi sağlamışlardı. Kendi kredimizden kullandığımız bir maç oldu. Yeniden bu krediyi oluşturacak oyuncu kümesi ve teknik heyetimiz burada. Onlar çalışmalarına devam ediyorlar. Yakalayacağımız tekrar bir seri ile bir arada tekrardan puan farklı açılır. Şampiyonluk yolunda bu işi başaramayacağımız üzere bir niyet, his hiç oluşmadı. Bu noktada öz inancımız çok yüksek. Eyüpspor, bu ligin en yeterli kadrosu. En kaliteli oyuncu kümesinin bir ortada olduğu bir kadro. Hocamızla, liderimizle kenetlenmiş bir biçimde uğraşımıza devam ediyoruz. Münasebetiyle bizim amacımızdan hiçbir sapma yok. Dönemin sonunda da Allah’ın müsaadesi ile bu ligi Eyüpspor başkan bitirerek, Muhteşem Lig’e çıkma başarısı gösterecek” tabirlerini kullandı.

“Esenler Erokspor Stadı tercihlerimizden biri”
Stadyum ile ilgili projeleri olduğunu anlatan Fatih Kulaksız, “Bu noktada hem Cumhurbaşkanımız ile bu mevzuyu konuştuk, hem de Spor Bakanımızla da konuştuk. Onların da takviyeleriyle birebir yerine bir stat projemiz var. Ancak bunu çabucak yetiştirmek mümkün değil. Önümüzdeki yıl öteki bir stadyumda oynamak zorundayız. Bununla ilgili de çalışmalarımız var. Bu noktada bize, Esenler Erokspor Kulübü bir kelam verdi. ‘Bizim stadımızda maçlarınızı oynayabilirsiniz’ dedi. Bu tercihlerimizden bir tanesi. Başka öteki opsiyonlar da olabilir. Eyüpspor taraftarının da kolay ulaşabileceği, izleyenler açısından da görsel olarak da keyif verecek bir stadyum olsun istiyoruz. Olmamasını istediğimiz yer ise Olimpiyat Stadı. O stadın ruhu, atmosferini çok benimsemiyoruz. Orası bizim son opsiyonumuz olacak. Onun dışında birçok tercihi değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

“Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz şeyi başararak o keyfi daima bir arada yaşayacağız”
Son olarak Eyüpspor taraftarına bildiri veren Kulaksız, “Onlar sağ olsunlar bu hafta 4-1 alanımızda rakibimize yenildiğimiz karşılaşmadan sonra da ekibi çağırdılar, bağırlarına bastılar. Ekibe olan inançlarını, takviyelerini gösterdiler. Bu bir kültür. Bunu her taraftar kümesi yapamıyor. Bunu özverili, soğuk kanlı bir halde gruba olan dayanaklarını gösterdiler. Biz de onlara dönemin sonunda memnun etmek için çalışıyoruz. Dönem sonunda inşallah gülen taraf Eyüpspor olacak. Seneye de Muhteşem Lig’de, çok uzun yıllardır hayalini kurduğumuz bir şeyi başararak o keyfi inşallah daima birlikte yaşayacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu