HaberlerSpor

Fas’ta Romain Saiss endişesi! Beşiktaş’tan ayrılması için devreye girdiler

Beşiktaş’ta Romain Saiss’in durumu belirsizliğini koruyor. Şenol Güneş’in takım yapılanmasında öncelikli bir rolde yer almayan Saiss için Fas Ulusal Kadrosu cephesinde de tasa hakim. 

ŞENOL GÜNEŞ İLE ANLAŞAMIYOR İDDİASI

Dış basında Romain Saiss ile ilgili argümanlar gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı sav edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için farklı kulüplerle temasa geçildiği kaydedildi.

DÜNYA KUPASI’NDAKİ SAKATLIK ORTAYI AÇTI

Saiss’in Fas Ulusal Ekibi ile 2022 Dünya Kupası’ndayken yaşadığı sakatlığın Beşiktaş’ta sorun oluşturduğu söz edildi. Teze nazaran Şenol Güneş, sakatlanmasına karşın bir sonraki maça çıkan ve durumunun daha da kötüleşmesine sebep olan Saiss’in Siyah-Beyazlılar’ın menfaatinin bilakis hareket ettiğini düşünerek oyuncu ile ortasındaki ipleri koparttı.

WALID REGRAGUI ENDİŞELİ

Al-Araby’nin haberine nazaran Fas Ulusal Kadrosu’nun teknik yöneticisi Walid Regragui, Saiss’in Beşiktaş’taki durumundan ötürü kaygılı… Ulusal kadronun 25 Mart’ta Brezilya ve 28 Mart’ta Peru ile oynayacağı maçlarda takımda olması beklense de Beşiktaş’taki devamlılığının yaratacağı meseleden korkuluyor. 

BENATIA DEVREYE GİRDİ

Fas Ulusal Grubu’na yakın bir kaynak, Saiss’in durumuna ait Al-Araby’ye açıklamalarda bulundu. Fas Ulusal Ekibi’nin eski kaptanlarından olan ve daha evvel ülkemizde Fatih Karagümrük forması da giymiş Mehdi Benatia’nın Saiss’in Yunanistan’a transferi ismine devreye girdiği belirtildi. 

AYRILIĞINA ARACILIK EDİYOR

Benatia’nın bir menajerlik şirketinde aldığı misyonla Saiss’in Beşiktaş’tan ayrılmasına aracılık etmeye çalıştığı aktarıldı. Saiss için Japonya tezleri da gündemdeyken Walid Regragui ve Mehdi Benatia’nın Faslı oyuncunun uzun mühlet alanlardan uzak kalmasını engellemek ismine bir tahlil arayışında oldukları belirtildi. 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu