Haberler

Enkaz altında kalan Atsu için kahreden sözler!

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana ve Elazığ olmak üzere 11 vilayette tesirli olan zelzele felaketinden en çok sarsılan kentlerden Hatay’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Hataysporlu Christian Atsu ve sportif yönetici Taner Savut’un yaşadığı Rönesans Rezidans zelzelede yıkılırken, Atsu’nun yakınları ve arkadaşları, enkazın önündeki bekleyişlerini sürdürüyor.

Günler evvel ses ve ısı alınmasının akabinde ağırlaşan çalışmalarda enkaz altında kalan futbolcu Atsu ve sportif yönetici Taner Savut’un dairelerine kadar ulaşılabildi. Lakin iki ismin de kendilerinden şimdi haber alınabilmiş değil.

İDARİ MENAJERDEN AÇIKLAMA!

Hatayspor idari menajeri Fatih İlek, Radyospor’a Christian Atsu hakkında açıklamalarda bulundu.

İlek sarsıntı bölgesinde yaşananlar için; “Bizim kaldığımız otel de yıkıldı; ancak biz çıkmayı başardık. 3 bireydik. Otelden çıktıktan sonra, tesislere gittik. Volkan hoca (Demirel) futbolculara sahip çıktı. Sonrasında Taner Savut’u aradı. Tam net olmamakla birlikte sesini duymuş ve telefon kapanmıştı. Bu bize çok ümit vermişti. Kabus üzere geliyor” dedi.

 

İlek’in kelamlarına “Futbol şube sorumlusu Mehmet Hoş çok gayret sarf etti, yıkılan binada kurtarma çalışması yapılsın diye; lakin salı gününden sonra kayıt tutulamaya başlandı. Gerçek çalışma ise Çarşamba günü başladı. Lütfü Savaş liderimin ailesinden çok fazla kayıp var. Buna karşın kendisi hakkında çok ağır şeyler söyleniyor. Lütfü lideri hadefe koymayalım. Onun da canı gidiyor. Taner Savut herkes tarafından sevilen bir insan. Lütfen Taner Savut’un ve Atsu’nun ailesini üzecek paylaşımlar yapılmasın” diye devam etti.

Fatih İlek, kelamlarını “Christian Atsu, zelzeleden evvel Gaziantep FK ile yaptığımız maçtan evvel, hocaya daha çok müddet almak istediğini söyledi. “Takım bulursam ayrılabilir miyim?” dedi. Volkan hoca da bu isteğini kabul etmişti. O maçta müddet almadı; lakin Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca misyon verdi ve Atsu çok güzel oynadı. Son saniye golünü de attı. Maçtan sonra o kadar büyük bir birliktelik oluşmuştu ki, Volkan hocanın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma odasındaki sevinçleri gözümün önünden gitmiyor. Baht noktası burası. Uçak bileti vardı; lakin yeterli oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı çoşkudan sonra ‘gitmeyeyim, burada kalayım’ dedi. En memnun olduğu günde sarsıntıya yakalandı. Akşam 23.00’te uçağı vardı. İstanbul, sonrasında Fransa’ya gidecekti. Vazgeçti, tam manasıyla bir trajedi oldu” tabirleriyle sonlandırdı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu