HaberlerSpor

Dursun Özbek: “Destek veren firmalara sesleniyorum, bu takviyesi kesmesinler”

Galatasaray, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntıların akabinde başlattığı yardım kampanyası ile Nef Stadyumu’nda toplanan materyalleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, yardım merkezini ziyaret ederken, faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Daha sonrasında Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Taçspor’da yer alan yardım merkezini ziyaret ettiği ve oradaki çalışmaları da takip ettiğini söyleyen Lider Özbek, “Orada da arkadaşlar canla başla çalışıyorlar. Yardımlar yağmaya devam ediyor. Türk insanın vefası destansı bir durum. Oradaki faaliyetlerimizde devam ediyor. Orada toparlanıyor, buraya getiriliyor, buradan da tırlara yükleniyor. Burada da gördüğünüz üzere muazzam bir kalabalık var. Takviyeler devam ediyor. Artık yöneldiğimiz şeylerden bir tanesi konteyner sevkiyatına başlayacağız. Tuvalet sevkiyatını önceliğe aldık. Önümüzdeki hafta tuvalet ve konteyner sevkiyatlarına başlayacağız. Onun için tır dayanağı veren firmalarla konuşuyoruz. Şu an 50 tıra muhtaçlığımız var, 80 konteyner hazır. Her tıra 2 adet yükleniyor, dolasıyla büyük bir talep var. Biraz evvel firma sahibi arkadaşla konuştum, o da bize lojistik dayanak sağlayacak. Ben buradan bize dayanak veren firmalara sesleniyorum, bu takviyesi kesmesinler. Sarsıntı bölgesinde köylerde, mezralarda ulaşılmayan yerler var. Sarsıntı bölgesindeki merkezlere kâfi gereksinimi gönderiyoruz ancak merkez dışındaki yerleri de dikkate almamız lazım. Bölgedeki arkadaşlarla, durumlar hakkında bilgi çalışması yapıyoruz. Ben takviye veren herkese teşekkür ediyorum. 6 gündür, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bu yaraları kısa müddette saracağız” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu