HaberlerSpor

Dünya yıldızları Türkiye için seferber oldu! Bağış için…

6 Şubat’ta 04.17’de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7’lik sarsıntı 10 ili şiddetli halde vurmuş ve tüm Türkiye yasa boğulmuştu.

4. düzey alarm durumu ilan edilirken tüm dünyadan takviye iletileri ve yardımlar gönderilmeye başlanmıştı. Öğle 13.24’te ise 7.6’lık ikinci müthiş zelzele meydana geldi ve birinci sarsıntıdan etkilenen 10 vilayette çok daha yıkıcı tablolar ortaya çıktı.

Spor dünyası birleşirken, ulusal futbolcumuz Merih Demiral’den de çok manalı bir takviye geldi. Birinci olarak 1 milyon TL’lik bağışta bulunan yıldız futbolcu sonrasında futbol etrafıyla bir proje geliştirdi.

Juventus’ta dünyanın en düzgün futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo ile birlikte oynayan ve Portekizli süperstarla düzgün bir dostluk kuran Merih, CR7’nin imzalı Juve formasını açık artırmaya çıkardığını açıkladı.

Başarılı oyuncumuz, Ronaldo’nun formasından gelecek tüm gelirin de depremzedelere yardım olarak gönderileceğini duyurdu.

Daha sonra yeniden Juventus’tan kadro arkadaşı, hatta mevkiidaşı Leonardo Bonucci de projeye dahil oldu. İtalyan stoperle konuştuğunu söyleyen Merih, Bonucci’nin de Türkiye’nin yanında olduğunu ve imzalı Juventus formasını açık artırma için bağışladığını kaydetti.

Hemen akabinde da 24 yaşındaki oyuncumuzdan, ‘Biraz evvel kardeşim Dybala ile konuştuk. Arjantin halkı ismine duyduğu üzüntüyü ileterek yanımızda olduğunu söyledi. Kendisi de bir forma göndererek bağışta bulunulmasını rica etti” dedi.

Elbette bu sırada en çok ilgi Cristiano Ronaldo formasına geldi.

Başarılı futbolcumuz, bu 3 formanın toplamda 5 milyon TL karşılığında satın alındığını duyurdu. Bu sayının da çabucak depremzedeler için bağışta bulunulduğu açıklandı.

Ardından forma bağışlarının arkası ardı kesilmedi… Atletico Madrid’den Antoine Griezmann’ın takviyesi geldi.

Yine Atletico Madrid’den, Alvaro Morata da formasını bağışladı ve Griezmann’la öncülük ettikleri bu proje sonrasında tüm grup olarak Türk halkının acısını paylaştıklarını lisana getirdiler.

İngiltere’den de Tottenham’ın yıldızı Harry Kane kampanyaya katıldı, formasını Merih Demiral’ın açık artırmaya sunması ismine bağışladı.

Yine Tottenham’dan Kulusevski de depremzedelere yardım maksatlı formasını bağışlayan isimler ortasında yer aldı.

Bu dakikadan sonra devreye Türk asıllı Alman futbolcular İlkay Gündoğan ile Emre Can girdi. İlkay şu anda Manchester City’de birlikte oynadığı, Emre de geçen dönem Borussia Dortmund’dan ekip arkadaşı Erling Haaland’la kampanya için temasa geçti.

Şimdiden dünya futboluna damga vuran Norveçli süperstar da Merih Demiral’ın depremzedelere yardımcı olması için imzalı formasını bağışladı. Merih de yardımları için İlkay ve Emre’ye teşekkür etti.

Dakikalar sonra ise bir dünya yıldızı daha projeye dahil oldu. Manchester City’nin Belçikalı yıldızı Kevin de Bruyne de imzalı formasıyla kampanyaya katıldı. Merih, De Bruyne’ü de ikna eden ismin İlkay olduğunu söyledi.

İlkay Gündoğan ayrıyeten sarsıntı bölgelerine yardım kolileri göndererek oradaki muhtaçlık sahiplerinin kalbine dokundu.

Art arda forma bağışları gelirken, Merih Demiral da ilginin yüksek olduğunu belirtti. Birinci 3 formadan 5 milyon TL’lik bir bağış toplayan yıldız futbolcu ilerleyen günlerde çok daha büyük sayılarla depremzedelere dayanak olmayı hedefliyor.

Bu fikri ve eforundan ötürü da Türk halkı, Merih Demiral’ı takdir ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu