HaberlerSpor

Dinamo Kiev’in yıldızı Beşiktaş’a transferinin gerçekleşmemesi sonrası yaşadığı üzüntüyü anlattı

Dinamo Kiev’in sembol isimlerinden olan yıldız futbolcu, geçmişte Beşiktaş’a transferinin gündeme geldiği sürece değindi. Deneyimli oyuncu, o devirde yaşadığı üzüntüyü samimi bir halde lisana getirdi.

O MAÇTA GOLÜ VARDI

Beşiktaş, 2016-17 döneminde UEFA Şampiyonlar Ligi B Kümesi’nde Benfica, Napoli ve Dinamo Kiev ile çaba ediyordu. Siyah-Beyazlılar, kümedeki birinci 5 maçında mağlubiyet almamıştı. 1 galibiyet, 4 beraberliği bulunan Beşiktaş, son maçta Dinamo Kiev deplasmanındaydı ve galibiyet ile bir üst tipe çıkma bahtı bulunuyordu. Ama çaba hiç de istenildiği üzere geçmemişti.

29. dakikada Andreas Beck ve 56. dakikada Vincent Aboubakar’ın kırmızı kartları ile 9 kişi kalan Beşiktaş, o güne kadar mağlubiyet almadığı kümede Dinamo Kiev’e deplasmasnda 6-0 mağlup oldu. O müsabakada Dinamo Kiev’i galibiyete taşıyan goller; Artem Besedin, Andriy Yarmolenko, Vitali Buyalsky, Derlis Gonzalez, Sergiy Sydorchuk ve Junior Moraes’ten gelmişti.

2019’DA GÜNDEME GELDİ

2019’un yaz aylarında orta alana bir transfer atağı yapmayı planlayan Beşiktaş, listesine Dinamo Kiev’den Sergiy Sydorchuk’u eklemişti.

O devirde bu ilgi, yapılan ataklarla resmiyet ismine son evreye kadar gelmişti.

KAPIDAN DÖNDÜ

Beşiktaş, Sergiy Sydorchuk transferi konusunda değerli kademe kaydetmiş ve oyuncu, Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyordu. Ama o periyotta transfer son anda gerçekleşmedi.

Siyah-Beyazlılar, Dinamo Kiev’den Sergiy Sydorchuk yerine o devirde Arsenal’den Mohamed Elneny’yi kiralık olarak takımına katmıştı.

O PERİYODU ANLATTI

54 sefer Ukrayna Ulusal Ekibi forması da giyen Dinamo Kiev’in kaptanı Sergiy Sydorchuk, o günlerde yaşananları Ukrayna’da YouTube üzerinden yayın yapan SportArena’ya anlattı.

Kendisine ‘Beşiktaş’tan teklif aldın mı?’ sorusuyla hatırlatılan o periyoda ait konuşan Ukraynalı oyuncu, “Evet, teklif almıştım. Her işte bir hayır vardır. O denli bir biçimde gerçekleşti ki ekip arkadaşlarımla bile vedalaşmıştım. Havaalanına giderken geri döndürdüler ve meskene gittim. En zoru sonraki gün herkesi görmekti zira gittiğini düşünüyorlardı. Biraz ağlamıştım” dedi.

Beşiktaş’a gidemediği için pişman olup olmadığı da sorulan deneyimli oyuncu, bu hususa ait bir pişmanlık yaşamadığını lisana getirdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu