HaberlerSpor

Devler, Galatasaraylı Nicolo Zaniolo için geliyor! Şimdi alana çıkmadı…

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen zelzele felaketi esnasında Galatasaray için Türkiye’ye gelen Nicolo Zaniolo sessiz sedasız Sarı-Kırmızılılar’a imza atmıştı. 

Kârın yüzde 20’si…

Mario Jardel’den (17.05 milyon Euro) sonra Türkiye’nin en değerli transferi olan İtalyan futbolcu için KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 döneme yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kesin transfer bedeli ödenecektir. Futbolcunun ileride bir diğer kulübe satılması durumunda, elde edilecek kesin transfer bedeli kârının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir.”

Roma’yla hazırlık maçı oynanacak

“Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4.5 dönem için mukavele imzalanmıştır. Buna nazaran, Futbolcumuza 2022-2023 dönemi için net 900.000 EUR, öbür dönemler için net 2.750.000 EUR dönemlik maaş ödenecektir. Ayrıyeten A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içerisinde hazırlık karşılaşması düzenlenmesi konusunda muahedeye varılmıştır.” denildi.

Depremde hayatını yitirdi

Galatasaray, Zaniolo transferini Türkiye’yi yasa boğan yıkıcı sarsıntı gündemi sebebiyle duygusal bir görüntüyle duyurmuştu. Genç yıldızın transferinin gündemde olduğu günlerde Zaniolo’nun gol attığı bir görüntüyü ferdî toplumsal medya hesabından paylaşarak  “Erdenn abi naptınn senn ” notunu düşen 17 yaşındaki Muhammed Emin Özkan sarsıntıda hayatını yitirmişti.

‘Birlikte eskisinden güçlü olalım’

Muhammed Emin ve Türk halkını unutmayan Zaniolo yaptığı açıklamada,  “Muhammed için çok hüzünlüyüm. Ve de tüm Türk halkı için. Takviye için ben yardımımı yaptım. Hepimiz katkıda bulunalım ve birlikte eskisinden daha güçlü olalım ” sözlerini kullanmıştı.

Muhammed’in anısına 17 numaralı forma

17 yaşındaki Muhammed’in anısına 17 numaralı formayı sırtına geçiren Zaniolo akabinde Nef Stadyumu’ndaki yardım çalışmalarına katıldı. Galatasaray’ın yeni transferi ayrıyeten sarsıntı için 400 bin TL yardımda bulundu.

Yazın resmi teklifle gelecekler

Aslan’ın flaş transferi Nicolo Zaniolo, daha Galatasaray formasıyla alana çıkmadan büyük prim yaptı! Sarı-Kırmızılı kulübün 5 yıl vadeli 15 milyon Euro bonservis bedeliyle takımına kattığı 23 yaşındaki İtalyan yıldızın transferi, Çizme’de hâlâ gündemde. Roma’nın ezeli rakiplerine satmak istemediği Zaniolo, Galatasaray’a attığı imzanın akabinde tekrar İtalyan devlerinin gözdesi haline geldi. Bilhassa Milan ve Inter kulüplerinin, genç futbolcu için şimdiden transfer planları yaptığı ileri sürüldü. İtalyan spor gazetelerinde yer alan teze nazaran, iki kulüp de önümüzdeki yaz periyodunda Galatasaray’a resmi teklif yapmaya hazırlanıyor. 

Parayı peşin yatıracaklar 

Galatasaray ile imzaladığı mukavelede 35 milyon Euro’ya hür kalma hususu bulunan Zaniolo için hem Milan’ın hem de Inter’in bu parayı ödemeyi kabul ettiği belirtiliyor. Operasyon tam da tez edildiği üzere gerçekleşirse, Galatasaray hem İtalyan futbolcudan alanda yararlanacak hem de yalnızca 4 aylık süreçte 20 milyon Euro üzere büyük bir kâr elde edecek.Üstelik Serie Akulüplerinin bu parayı peşin olarak Galatasaray’ın hesabına yatırması gerekiyor. Fakat Sarı-Kırmızılılar, Roma’ya yıllık 3 milyon Euro’luk taksitlerle ödeme yapmaya devam edecek. 

Hülle olduğu sav edildi 

Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’a imza attığı birinci gün, İtalyan basınında tekrar flaş bir sav ortaya atılmıştı. 30 milyon Euro teklif etmesine karşın genç oyuncuyu Roma’dan alamayan Milan’ın hülle yoluna gittiği, operasyonu yaz periyodunda Galatasaray üzerinden gerçekleştireceği öne sürülmüştü. Bu argümanlar Galatasaray cephesinde net halde yalanlandı. Fakat hem Milan’ın hem de Inter’in genç yıldızın peşini bırakmaması sebebiyle, Sarı-Kırmızılılar gelecek döneme yönelik forvet gerisi ve kanatlara yıldız transfer arayışına devam ediyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu