Haberler

Deprem Sebebiyle Tüm Liglere Ara Verildi

2022-2023 sezonunun 22. haftasındaki maçlar, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinden dolayı 7 gün süreyle milli yas ilan edilmesi nedeniyle ertelendi. Bu nedenle, 07.02.2023 ile 12.02.2023 tarihleri arasında oynanması planlanan tüm profesyonel ve amatör müsabakalar Federasyon tarafından ertelendi. 10-11-12-13 Şubat tarihlerinde oynanması gereken Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 17-18-19-20 Şubat tarihlerinde oynanacaktır.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasındaki Hangikredi Ümraniyespor – Adana Demirspor, Bitexen Giresunspor – Yukatel Kayserispor ve Fenerbahçe – Arabam.com Konyaspor müsabakaları 21-22-23 Şubat tarihlerinde oynanacak. Spor Toto 1. Lig’in 23. haftasındaki Eyüpspor – Bodrumspor müsabakası ise 7-8-9 Mart tarihlerinden birinde oynanacak. Bu müsabakaların ertelenmesi sonucu, bu takımların 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacak.

TFF 2. Lig’in 24. haftasındaki ertelenen müsabakalar 1 Mart Çarşamba günü oynanacak. Bu nedenle, TFF 2. Lig’in 26. ve 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacak.

Spor Toto Süper Lig’in 24. ve 25. haftası ile Spor Toto 1. Lig’in 27. haftası da erteleme maçlarından dolayı yeniden planlanacak. Liglere ilişkin diğer düzenlemeler ve netleşen tarihler daha sonra ilan edilecektir.

Transfer Dönemi de sürenin uzaması sebebiyle ertelenmiştir. Transfer dönemi tarihi henüz resmi olarak açıklanmamıştır, ancak futbol camiası tarafından öngörülen tarihler arasında 22 Şubat – 7 Mart tarihleri bulunmaktadır. Bu tarihler belirlendiğinde resmi olarak duyurulacaktır.

Tüm bu değişikliklerin yanı sıra, deprem felaketinin ardından milli yasın kalkmasının ardından yapılacak olan yardım etkinlikleri veya diğer etkinlikler de futbol maçlarının takvimi üzerinde etkisi olabilir. Bu nedenle, Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig için belirlenen tarihler ve düzenlemeler de değişebilir.

Her şeyden önce, ülkemizin acısını paylaşan tüm futbolseverlere ve deprem sonucu hayatını kaybeden veya yaralanan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu