Haberler

CANLI – Fenerbahçe Lideri Ali Koç konuşuyor

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, idare şurası üyeleri ve yüksek divan heyeti üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan heyeti üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı’nda üyelerin konuşmaları sonrası lider Ali Koç kürsüye çıktı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamalar şöyle;

“Şu an bir dönüm noktasındayız. Bir maç üzerinden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran son damla oldu. Temel kasvet son 15 yılda yaşatılanlar ve Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumdur.

3 maç art geriye 10 kişi kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt tesir eden 5 puan var.

Sesimizi çıkarmadık. Biz içi dışı bir topluluğuz. İki tarafa da yanılgı yapılan bir maçta bir tarafın baskıyla sonuç alması bizim fıtratımızda yok. Biz bu türlü bir topluluk değiliz.

‘ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR’

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu kararı da açıklayacağım.

Bize yapılan operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Hakem ve VAR’ın kritik konumda kabul edilemez hakem kusurlarının yaşandığı öteki kaç maç vardır bilmiyorum. Bu kusurların hepsi Fenerbahçe’nin aleyhine gerçekleşmiştir. Hakemin, yardımcıların, VAR’ın bu kadar kritik durumlarda kabul edilemez kusurlarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu hakem yanılgısıyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Hakem atamaları eski MHK tarafından yapılmıştır.

‘BURADA YAŞANANLAR HAKEM KUSURU DEĞİLDİR’

Mert Hakan’ın golü bize nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR gördü. Fakat bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu hakem performansı ile değil niyetle açıklanacak bir durumdur. N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya harikulâde bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam konusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.

Bu maçta yaşananlar olacak iş değildir. Adana Demirspor maçında yaşanan şeyler olacak iş değil! Düşünsenize bu yanılgılar malum rakibimizin maçında yapılacaktı. Neler olurdu? Adana Demirspor’un maçın birinci yarısını 9 kişi bitirmesi gerekiyordu. Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem yanılgısı değildir!

Miha Zajc’ın son dakika durumu, yarı penaltı noktası. Fakat vermiyor, vermiyor değil; veremiyor! Hakem ‘Ya Fenerbahçe son dakikada gol atarsa’ maçı kazanırsa içgüdüsüyle vermiyor faulü.

Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Hakem herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Ligimizin en centilmen hocalarından Jorge Jesus’a sorduk ne dedin hocam diye ? ‘Faul, faul, içeride de değil dışarıda. Neden faulü vermiyorsun?’ dedim diyor. Çat kırmızı kart. Bu arkadaş herhalde emekli olduğunda CV’sine ‘Ben Jesus’u attım.’ yazacak. Onun için yapıyor.

 

‘GELİN TELEVİZYONLARDA TARTIŞALIM DEDİK’

Biz palavradan bir adalet istemiyoruz. Sivas ve Adana’da yaşananlardan sonra hakemlik kuruluşunun bittiğinin en büyük delilidir. Futbolda yolsuzluğun evrakı bu iki maçtır.

Bir şampiyonluk adayı rakibimiz dün gece uyandı, biz de keyifle izledik. Biz lafa girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. Gelin argümanlarınızı televizyonlarda tartışalım dedik. Bu kadar inanıyorsanız tezinize ve bu kadar hoş algı yapıyorsanız, neden gelmezsiniz?

8 Mart’ta bir kümesi temizleyip, kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Bütün hakem imtihanlarını o devir kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik.

Algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar âlâ yapıp, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş öbür topluluk dünya üzerinde yoktur. O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söyledim’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genelde de tıpkı.

En kısa vakitte VAR’ı Türk hakemlerinden kurtarmalıyız. Dün bunu söylemeye gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.

Koray Gencerler, kimdir? 2 sene önce önder gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas şahane bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli icat eden ve golü iptal eden VAR’daki hakem.

Bu sene yeniden Konyaspor maçı. Valencia aptal bir hareket yapıyor ancak hakem görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da tekrar Koray Gencerler.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu