HaberlerSpor

Beşiktaş’tan transferde ikili atak

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları sürüyor. Siyah-Beyazlılar, orta transfer devrinin müddetinin uzatılması sonrası amacındaki iki isme ağırlaşmış durumda.

ÇEBİ’NİN KELAMLARINA AÇIKLAMA GELDİ

Beşiktaş Kulübü, Lider Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklamalarına gelen yansılar üzerine bir açıklama yayınladı.

Bildiride, “Başkanımız Ahmet Işık Çebi’nin bir radyo programında yapmış olduğu açıklamaların manipüle edilerek kamuoyuna aktarılması nedeniyle bilgi kirliliğini ve yanlış anlaşılmaları önlemek niyetiyle bilgilendirme yapma gereği doğmuştur. Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi’nin kamuoyuna yansıyan açıklamaları, kulübümüzün sarsıntıyla ilgili çalışmalarının anlatıldığı bir konuşmanın sonuna gerçek malum hususla ilgili sorulan bir soru üzerine Kulübümüzün görüşlerini tabir etmekten ibarettir” denildi.

EMRECAN UZUNHAN, ANTALYA YOLCUSU

Siyah-Beyazlılar’ın dönem başında İstanbulspor’dan takımına kazandırdığı sol stoper Emrecan Uzunhan, kiralık olarak gönderilecek. Son olarak sol stoper çizgisine Omar Colley’in transfer edilmesi sonrasında forma talihi kalmayan Emre’nin Üstün Lig gruplarından Antalyaspor’a kiralık olarak gönderilmesi bekleniyor.

Öte yandan ekipteki birkaç genç oyuncunun da kiralık olarak öteki kulüplere gönderilme durumu bedellendiriliyor.

TRANSFERDE İKİLİ ATAK

Beşiktaş, orta transfer periyodunun uzaması sonrasında iki isim için çalışmalarını hızlandırdı. Gayede, Karagümrük’ten İtalyan sol kanat Fabio Borini ve Gaziantep Futbol Kulübü’nden Rumen 10 numara Alexandru Maxim var.

Kara Kartal, orta transfer devrinin uzatılması sonrasında harekete geçti. Zelzeleden ziyan gören kulüpler bulunması sebebiyle, bu gruplardan alınacak futbolcular için, mevcut kurala artı bir yabancı hakkının daha eklenmesi sonrasında teşebbüsler başladı. Siyah-Beyazlılar, bu doğrultuda, Gaziantep Futbol Kulübü’nden Alexandru Maxim’i takımına katmak için teşebbüslere başladı. 32 yaşındaki Romanyalı 10 numaranın, dönem sonuna kadar kiralık olarak gruba kazandırılmasının hedeflendiği kaydedildi. 1,77’lik Romanyalı futbolcu, bu dönem Gaziantep formasıyla 25 maça çıkıp 5 gol ve 9 asistle oynadı.

Fenerbahçe de takipte

Beşiktaş’ta Fabio Borini ısrarı devam ediyor. Teknik yönetici Şenol Güneş’in talebi doğrultusunda İtalyan sol kanat oyuncusunu takımına katmak için teşebbüslerine devam eden Siyah-Beyazlı idarecilerin, son olarak 1,5 milyon Euro’yu gözden çıkardığı bildirildi. Kara Kartal’a katılmak isteyen Borini’nin de menaceri aracılığıyla Karagümrük idaresinden ayrılık için kendisine kolaylık sağlanmasını talep ettiği belirtildi. Öte yandan Fenerbahçe’nin de Borini’ye ilgisinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu