HaberlerSpor

Beşiktaş’tan ayrılan Josef de Souza konuştu! Sarsıntı, Beşiktaş, Fenerbahçe, Ali Koç, maksatlar…

2015 yılında Sao Paulo’dan, Fenerbahçe’ye transfer olarak ülkemize ‘merhaba’ diyen Josef de Souza 2018’de 12 milyon Euro’luk bedelle Al Ahli’ye transfer oldu. Brezilyalı ön libero 2020’de ise Suudi Arabistan temsilcisindan ayrılarak Beşiktaş’a imza atmıştı. 

Sambacı’nın kaptanlık yaptığı Siyah-Beyazlılar’la olan kontratı bugün karşılıklı mutabakatla feshedildi. 2.5 yıllık Beşiktaş macerasını sonlandıran 34 yaşındaki futbolcunun, Çin temsilcisi Beijing Guoan’a transfer olmasına kesin gözüyle bakılırken, tecrübeli oyuncu şahsî toplumsal medya hesabından canlı yayın açtı ve kıymetli açıklamalar yaptı.

İşte Josef de Souza’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

‘Türkiye’de olmadığım periyotta de elimden geleni yapacağım’

“Maalesef Türkiye çok yıkıcı bir olay yaşadı. Bütün dünya gözünü buraya çevirmiş durumda. Türk halkı yaşadığı en büyük trajediyi yaşadı tahminen de. Ben de o bölgeye gittiğim ve onlara biraz olsun dayanak olduğum için kendimi memnun hissediyorum. Tahminen bir yıl sonra herkes unutacak lakin o çocuklar bu acıyı hiç unutmayacak. Türkiye’de olmadığım periyotta de başları dik yürümeleri için elimden geleni yapacağım.”

‘Kız çocuğu evlat edinmek…’

“Her vakit bir kız çocuğu evlat edinmek istemişimdir. Türkiye’de devam edebilirsem bunu yapabileceğimi öğrendim. Türkiye’de olamadığım için bu süreci başlatamıyoruz. Lakin ayrılsam da o çocukların daha âlâ bir hayat yaşaması için elimden geleni yapacağım.”

‘Ben en çok Beşiktaş’ı sevdim’

“Beşiktaş bana Türkiye’ye geri dönüşün kapılarını açan ekip oldu.  Erdal Torunoğulları’na beni Beşiktaş’a getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Onlar bana güvendiler. Arabistan’dan dönen insanlara genelde güvenilip alınmaz lakin onlar bana inandı. Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi. Ben de en çok Beşiktaş’ı sevdim. Bu ayrılıkta rastgele bir hatalı yok. Artık yollarımızı ayırma vakti gelmişti. Bu aşk, bu sevgi hiç bitmeyecek. Umarım yakın vakitte bu çok sevdiğim ülkeye tekrar döneceğim.”

‘Ankaragücü maçı sonrasında…’

“Performansımın düşmesinin sebebi diz ameliyatı geçirmiş olmam. Toparlaması çok güç bir sakatlık geçirdim. Bir defa daha tekrar etmemde yarar var. Ankaragücü maçından sonra mental olarak düşmedim. Ben çok olağan bir beşerim. Her beşerde olduğu üzere benim de performansım bundan ötürü düştü.”

‘Fenerbahçe’nin büyük hissesi var’

“Fenerbahçe bana Türkiye’nin kapılarını açan birinci kulüp oldu. Ben Beşiktaşlılar’ın sevdiği Souza isem burada Fenerbahçe’nin büyük hissesi var. Beni getiren Aziz Yıldırım ve Vitor Pereira’ya ayrıyeten teşekkür ediyorum. Kadıköy’de attığım gole sevindiğim için birçok insan, beni karaktersiz olarak suçladı. Benim için karaktersiz insan, hırsızlık yapandır. Ben tam olarak karakterimden ötürü, o golü o denli kutladım. Defansif bir oyuncuyum, zati 6 ayda bir gol atıyorum.”

‘Fenerbahçe ve Ali Koç’tan özür diliyorum’

“Gol sevincimden ötürü bana hala kırgın olan Fenerbahçe taraftarlarına kusura bakmayın demekten öteki bir dermanım yok. Fenerbahçe taraftarları, Souza’dan nefret etmenizi, kin duymanızı istemiyorum. Hala bana kızgınsanız kalpten bir biçimde sizden özür diliyorum. Sayın Ali Koç’tan da özür dilemek istiyorum. O devirden sonra benimle konuşmadı. Denk geldiğimizde selam vermedi. Türkiye’den kimseyle dargın olarak ayrılmak istemiyorum. Kendisinden de özür diliyorum.”

‘Türkiye’ye dönme planım var’

“Menajer olarak mı, sportif yönetici olarak mı, hoca olarak mı bilmiyorum ancak ilerde Türkiye’ye dönme planım var. Souza buradan ayrılıyor, burayı unutacak diye düşünmeyin. Hiçbir biçimde yeterli olmaktan, iyiyi yapmaktan vazgeçmeyin. Zira İlah güzellerin her vakit yanındadır. Pazar günü Brezilya’ya gidiyorum. Kesinlikle tekrar bu ülkeye döneceğim.”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu