HaberlerSpor

Beşiktaş’ta ayrılık! Bir periyot kapanıyor…

Beşiktaş, teknik yönetici Şenol Güneş yönetminde takımda değerli bir değişim süreci yaşıyor. Wout Weghorst ve Josef de Souza’nın dev ortasındaki ayrılıkları sonrası öteki isimlerin de ekipten ayrılmaları gündemde…

SAISS İÇİN ŞENOL GÜNEŞ İLE ANLAŞAMIYOR İDDİASI

Dış basında Romain Saiss ile ilgili tezler gündem oldu. Şenol Güneş ile Saiss’in anlaşamadığı, Faslı futbolcunun Beşiktaş’tan ayrılacağı tez edildi. Ayrıyeten deneyimli stoper için farklı kulüplerle temasa geçildiği kaydedildi.

WALID REGRAGUI ENDİŞELİ

Al-Araby’nin haberine nazaran Fas Ulusal Grubu’nun teknik yöneticisi Walid Regragui, Saiss’in Beşiktaş’taki durumundan ötürü kaygılı… Ulusal grubun 25 Mart’ta Brezilya ve 28 Mart’ta Peru ile oynayacağı maçlarda takımda olması beklense de Beşiktaş’taki devamlılığının yaratacağı sıkıntıdan korkuluyor.

BENATIA DEVREYE GİRDİ

Fas Ulusal Grubu’na yakın bir kaynak, Saiss’in durumuna ait Al-Araby’ye açıklamalarda bulundu. Fas Ulusal Kadrosu’nun eski kaptanlarından olan ve daha evvel ülkemizde Fatih Karagümrük forması da giymiş Mehdi Benatia’nın Saiss’in Yunanistan’a transferi ismine devreye girdiği belirtildi.

AYRILIĞINA ARACILIK EDİYOR

Benatia’nın bir menajerlik şirketinde aldığı vazifeyle Saiss’in Beşiktaş’tan ayrılmasına aracılık etmeye çalıştığı aktarıldı. Saiss için Japonya argümanları da gündemdeyken Walid Regragui ve Mehdi Benatia’nın Faslı oyuncunun uzun müddet alanlardan uzak kalmasını engellemek ismine bir tahlil arayışında oldukları belirtildi.

BİR TEKLİF DE ATIBA’YA

Beşiktaş’ta Atiba Hutchinson da ekipten ayrılabilir. Kanada takımlarından Atletico Ottawa, deneyimli oyuncuyu takıma katmak ismine teklif hazırlığında…

SÖZLEŞME YENİLENMEYECEĞİNİ ÖĞRENDİ

Atiba Hutchinson’ın ulusal kadroda daha evvel birlikte forma giydiği arkadaşı Julian De Guzman, gerçekleştirdikleri görüşmeyi açıkladı. De Guzman, “Atiba ile görüşmelerim oldu. Beşiktaş’ın kendisiyle yollarını ayıracağını öğrendiğinden ötürü şokta. Hâlâ şaşkın. Şu anda ilerisi için başında neler olduğunu söyleyemem” tabirlerini kullandı.

CEO’SU AÇIKLADI

Atletico Ottawa’nın CEO’su Fernando Lopez, attığı tweet 150 beğeni alırsa Atiba Hutchinson’a teklif yapacağını belirtmişti. Dönem sonunda Beşiktaş ile mukavelesi sona erecek deneyimli isim için atılan bu tweet, 650’den fazla beğeni aldı ve 60 bin kere okundu. Bunun sonrasında öteki bir seçeneği kalmadığını belirten Fernando Lopez, Atiba’ya teklifte bulunacağını açıkladı.

6 NUMARA ARIYORLAR

Le Droit’e konuşan Fernando Lopez, “Her şey teknik yöneticimiz Carlos Gonzalez’in İspanya’daki kampımız için yola çıkmadan evvel bir 6 numara transferi yapmam konusundaki baskısıyla başladı. Abdul Sissoko’nun yokluğunu gidermemiz gerekiyor. Atiba Hutchinson’ın kontratının yenilenmeyeceğini görünce onun transferi ismine bahtımı denememi önerdi. Hala Beşiktaş ve Kanada Ulusal Kadrosu’nun kaptanlığını yapıyor” tabirlerini kullandı.

ÜCRETİ SORUN

Atiba Hutchinson transferinin maddi istikametiyle Atletico Ottawa için çok kolay olmadığını belirten Fernando Lopez, “Sözleşmesi haziran sonunda bitiyor. Onu buraya getirmek epeyce güç olacak. Yılda 750 bin Euro kazanıyor. Bu kabaca oyuncu maaş sonumuza eşdeğer! Karmaşık olabilir. Tek bahtımız konuta yaklaşması. Kanada’ya dönmek istiyor mu?” dedi.

10 YILLIK DEVİR SONA ERİYOR

Beşiktaş, 2013’ün yaz aylarında Atiba Hutchinson’ı PSV’den takımına katmıştı. Geçtiğimiz yaz 1 yıllık kontrat imzalanan 40 yaşındaki orta saha, bu dönem sonu itibariyle ekipten ayrılmaya hazırlanıyor. Atiba, ülkesi Kanada’dan 2003 yılında İsveç grubu Östers’e transfer olarak ayrılmış ve sonrasında Avrupa’da Östers, Helsinborgs, Kopenhag, PSV ve Beşiktaş formaları giymişti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu