Haberler

Beşiktaş’ın genç transferi Yağız Hasanca’nın performansı

Denizli’deki bir futbol akademisinde yetişen yıldız futbolcu Yağız Hasanca, Beşiktaş’a transfer oldu. Ekim 2022’de resmi süreçleri tamamlanarak Beşiktaş Kulübü tarafından lisans çıkartılan genç yetenek futbola Çamlık Futbol Kulübü’nde başladı. Yaklaşık 4 yıl evvel Beşiktaş Futbol Okulu’nda çalışmalarını sürdüren Hasanca’nın 2023-2024 döneminde İstanbul’a giderek Beşiktaş U14 ekibine katılması bekleniyor.

Yağız Hasanca’nın Beşiktaş’a transferi ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Beşiktaş Futbol Okulları Koordinatörü Alper Telli, futbolcunun 4 yıl Beşiktaş Futbol Okulu’na geldiğini belirterek, “Lisansını çıkarttık. Değişik yaş kümelerinde liglere katıldı. Birçok turnuvaya katıldık. Bizde çok turnuvaya katılan bir ekibiz. Ekibe geldiği vakit yeteneğini gösterdi. Bunu herkes biliyor esasen. Yetenekli bir çocuk. Bizde elimizden geldiği kadar bilgimiz ve donanımızla bir şeyler kattığımızı düşünüyorum. Beşiktaş Akademi kadrosunu arayarak âlâ oyuncuların olduğunu ve bunları göstermek istediğimi söyledim. Onlarda bizi kadro halinde çağırdılar. Oraya gittik orada, Yağız dışında diğer oyuncularımızı da beğendiler. Yağız’ın lisansını aldılar. Beşiktaş akademi grubunda lisansı var. Bizimle idmanlara çıkıyor. Daha oraya yerleşmedi. Şubat Mart üzere İstanbul’a gidecek. Yağız gelişime açık inşallah ileride onu daha farklı yerlerde görürüz” dedi.

“Yağız çok yetenekli bir futbolcu”

Kısa bir müddet evvel lisanslı oyuncuları olduğu için turnuvaya katılmak emeli ile Yağız Hasanca’nın İstanbul’a Beşiktaş Futbol Kulübü tarafından çağrıldığına dikkat çeken Genel Koordinatör Telli, “Gitti daha da gidecek. Benim U14 grubumun çok değerli bir oyuncusuydu. Birinci iki hafta oynattıktan sonra direk lisansını oraya verdik. Bu nedenle ekibimde çok büyük bir güç kaybı yaşadım. Bir formda yerini doldurduk lakin Yağız’ın farklı özellikleri var. Yeri kolay kolay dolacak üzere değil. Yapacak da bir şey yok. Kıymetli olan çocukların gelişimi, çocukların gelişimi. Bizde elimizden geldiği kadar bir şeyler kattığımızı düşünüyorum. Yağız’ın farkı çok yetenekli olması. Allah yeterli bir yetenek vermiş. Sonra çalışma azmi var” diye konuştu.

“Amacım ileride âlâ bir futbolcu olmak”

Futbola 2016 yılında Çamlık Futbol Kulübü’nde Şenol Ünlü hoca ile başladığını söyleyen genç yetenek Yağız Hasanca, “Beşiktaş forması giyeceğim için çok heyecanlıyım. Kendimi geliştirmek için çalışmalarıma orada devam edeceğim. 24-25 Aralık 2022 tarihleri ortasında turnuva vardı. Ona katılmak için 22 Aralık’ta İstanbul’a gittim. Maalesef finalde 1-0 yenildik ve şampiyonluğu kaçırdık. Benim için âlâ bir tecrübe olmuştu. Bu turnuvaya Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray üzere alt yapıda âlâ kadrolar katılmıştı. Bu süreçte tanıma imkanı buldum. Hoş bir ortam var. Lisansım Ekim ayında çıktı. Kalıcı olarak Mart’tan sonra beni oraya çağıracaklarını söylediler. Hedefim ileride güzel bir futbolcu olmak. Sonra ulusal formayı giymek ve İngiltere Premier Ligi’nde bir ekipte forma giymek” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu