Haberler

Bertuğ Yıldırım’ın transferi TFF’ye bildirildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa olmak üzere toplam 10 vilayette önemli hasar yarattı. Çok sayıda binanın yıkıldığı, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği müthiş sarsıntıdan en çok etkilenen vilayetlerden biri Hatay olmuştu. Tüm ülkenin yasa boğulduğu bu felaket sonrasında futbol durdu. Harika Lig Mart ayının başına kadar ertelenirken Hatayspor ile Gaziantep FK hakları gizli kalacak formda ligden çekilme kararı aldı.

İki grubun da futbolcularının mesleklerinin sekteye uğramaması için çalışmalar yürüten TFF yabancı kuralını dönem sonuna kadar revize etti. Bu ekiplerden transfer edilen oyuncular +1 (9+3) kontenjanına dahil olacak ve yabancı statüsünde sayılmayacak.

20 yaşındaki forvet Bertuğ Yıldırım için Galatasaray ile Fenerbahçe transfer yarışındaydı.

Antalyaspor, Hatayspor’dan Bertuğ Yıldırım’ı dönem sonuna kadar kiraladığını TFF’ye bildirdi.

12 Temmuz 2002 doğumlu Bertuğ Yıldırım, Sarıyer altyapısında yetişti. 2020’de A kadroya yükselen genç futbolcu, 2021 yazında Hatayspor’a transfer oldu. 20 yaşındaki forvet, Hatayspor’da bu dönem 17 müsabakada forma giydi. 20 yaşındaki santrfor, 4 kere rakip fileleri havalandırmayı başarırken, 2 sefer da kadro arkadaşlarına gol pası verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu