Haberler

Berna Gözbaşı’ya küfür eden sanığa para cezası

Olay, 13 Mart 2021’de meydana geldi. Aykut A. argümana nazaran, Kayserispor’un eski lideri Berna Gözbaşı’ya yönelik sosyal medya hesabından küfür içerikli bir yorum yaptı. Aykut A. hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında, ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına şikayetçi Berna Gözbaşı ile sanık Aykut A. katılmazken; Gözbaşı’nın avukatı salonda hazır bulundu. Sanık Aykut A. evvelki tabirinde, “Bu kelamların mahkemeye taşınacağını düşünemedim. Hakaret kastım yoktur. Hedefim hakaret değildi. Gayri ihtiyari bir reaksiyondu. Pişmanım. Özür dilerim” tabirlerini kullandı.

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık Aykut A.’yı,’sesli yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden 87 isimli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın sabıkasız olması nedeniyle cezasının kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu