HaberlerSpor

Atsu’yu unutmadı! WhatsApp yazışmalarını paylaştı

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde Rönesans Rezidans’ta enkaz altında kalarak ömrünü yitiren Hataysporlu Christian Atsu’nun vefatı tüm Afrika’da geniş yankı uyandırdı. 18 Şubat’ta enkaz altında cansız vücuduna ulaşılan Ganalı futbolcunun cenazesi, evvel Hatay’dan Adana’ya, oradan uçakla İstanbul’a getirildi. Cenaze, İstanbul’un akabinde da Türk Hava Yolları’na ilişkin uçakla, Gana’nın Başkent’i Akra’ya ulaştı.

ASKERİ TÖREN

Akra’daki Kotoka Milletlerarası Havalimanı’nda Atsu’nun tabutu, Gana bayrağına sarılı formda askerler tarafından taşındı. Havalimanı’ndan Devlet Lideri Yardımcısı Mahamudu Bawumia’nın yanı sıra bakanlar, Atsu’nun ailesi ve vatandaşlar hazır bulundu.

ÜLKESİNDE ÇOK SEVİLİYORDU

Ülkesindeki birçok şahsa yardım eden, okullar yaptıran, gençlere ve çocuklara spor materyalleri dayanağı sağlayan Atsu, bu özelliğiyle herkesin büyük sevgisini kazanmıştı.

 

 

ÜNLÜ KOMEDYEN AÇIKLADI

Futbolculuğu devrinde yaptığı bağışlar ve yardımlarla bilinen oyuncunun vefatının akabinde, vaktinde yaptığı bir yardım daha ortaya çıktı. Nijeryalı ünlü komedyen Craze Clown, Christian Atsu tarafından üniversite eğitim masraflarının karşılandığını açıkladı.

 

 

‘HUZUR İÇİNDE UYU KARDEŞİM’

Gerçek ismi Emmanuel Ogonna Iwueke olan ve Craze Clown olarak bilinen tıpkı vakitte hekim da olan tanınmış kişilik, twitter hesabından bir paylaşımda bulundu ve şunları yazdı:

“Christian 2015 yılından beri beni destekliyordu. Babamı kaybettiğimde bana ulaştı, ben mezun olana kadar masraflarımı karşılamayı teklif etti ve bunu gerçekleştirdi. Sen benim büyük bir dostum oldun Chris ve seni muhakkak özleyeceğim. Sahiden gözyaşlarımı tutamıyorum. Huzur içinde uyu kardeşim.”

 

PAYLAŞIMI BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Ganalı ulusal futbolcu ile o periyoda ilişkin olduğu görülen mesajlaşmalarının imgesini de yayınlayan Craze Clown’ın paylaşımında Atsu’nun kendisine ne kadarlık bir maddi yardıma muhtaçlığı olduğunu sorduğu, akabinde okulunu bitirmesini ve âlâ bir iş bulmasını sağlayacağı kelamı verdiği görülüyor. Ünlü komedyenin paylaşımı kısa müddette 2.7 milyon defa görüntülenirken onbinlerce beğeni aldı.

 

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu