HaberlerSpor

Andrea Pirlo’dan sarsıntı ve Volkan Demirel kelamları: Büyük trajedi

Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, Daily Mail’e özel açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan sarsıntı felaketi ve ülkedeki son durum hakkında konuşan Pirlo, Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel için de çarpıcı tabirler kullandı.

Daily Mail, Türkiye’de yaşanan sarsıntı felaketinin akabinde İstanbul’a geldi. İngiliz gazetesi İstanbul’da yaşanan son gelişmeleri okuyucularına anlattı.

Daily Mail’de yer alan haber şu formda;

“Saatler Salı günü saat 22.00’yi geçmişti ve İstanbul Boğazı’nda soğuk bir esinti devam etti. Lakin Vodafone Park’ın dışında bir kalabalık kaldı. Beşiktaş’ın konutu bir yardım merkezine dönüştü. Gönüllüler, Türkiye ve Suriye’nin birtakım bölgelerini harap eden iki ölümcül sarsıntının birincisinin akabinde Pazartesi günü yardım çalışmalarına başladı. İstanbul genelinde futbol bir yardım merkezi haline geldi.

Fenerbahçe, battaniye ve bebek kıyafetlerinin kamyonlara yüklenmesine yardım edenler ortasında eski Leeds oyuncusu Ezgjan Alioski’nin de yer aldığı sahayı açtı.

Galatasaray merkez üssüne 12 saatlik sürüşle 40’tan fazla erzak ve portatif tuvalet gönderdi. Sarsıntıyı burada hissetmediler lakin suyun karşı tarafında, orta köprünün üzerinden, yarıya indirilmiş dev bayrağın yanından geçen Fatih Karagümrük oyuncuları ve takımı duyduklarıyla sarsıldı.

Hatayspor’un teknik yöneticisi Volkan Demirel, cepheden yürek burkan bir açıklama yaptı. Enkaz altında kalan ortasında kimi futbolcular ve teknik heyetten isimler de vardı.

Andrea Pirlo’nun grubu İstanbul’un üstündeki doruklarda bulunan süreksiz idman alanında toplanmıştı. Daha evvel, rüzgar, kar ve sulu kır yollarında üstesinden gelebilen oyuncular spor salonunda idman yapıyordu. Televizyon kapalıydı lakin o sabah kanallar ortasında şöyle bir gezinildiğinde sadece trajedi ve yıkımla ilgili manzaralar vardı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu