Haberler

Altay Bayındır: “Volkan ağabeyin görüntüsünü izledim, kendimi çok berbat hissettim”

Fenerbahçe, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraf vilayetlerde de hasara sebep olan sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Kulübün daveti doğrultusunda vatandaşlar, AFAD’ın muhtaçlık listesinde bulunan ısıtıcı, battaniye, nevresim kadrosu, yastık, besin kolisi, kuru besin, hijyen seti, bayan hijyen seti, pak kıyafet, pak bebek kıyafeti, uyku tulumu, bebek maması, powerbank, atkı, bere, eldiven üzere gereçleri Ülker Stadı’na getirdi. Afet Bölgesi Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yardım materyallerinin birinci kısmı sarsıntı bölgesine gerçek yola çıktı.

Altay Bayındır: “Ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız”
Fenerbahçe’nin kaptanı Altay Bayındır da yardımların toplandığı Ülker Stadı’na gelerek yardım kampanyasına dayanak oldu. Burada kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Altay, “Çok üzgünüz. Çok acı bir durumla karşı karşıyayız. Çok berbat bir sabaha uyandık. Kamptaydık, bu akşam maçımız vardı, ertelendi. Volkan ağabeyin görüntüsünü izledim, kendimi çok makûs hissettim. O hisleri yaşayan anlar. Bizler dışarıdan takip ediyoruz haberleri. Tanıdığımız beşerler var orada, göçük altından çıkanlar oldu. Çok sıkıntı bir durumun içerisindeyiz. Bu türlü durumlarda ülke olarak, millet olarak birlikte olmamız gerekiyor. Esasen bugün gerekli paylaşımları da toplumsal medya üzerinden topluluğumuz yaptı. Yardımlar toplanıyor. Ufak bir yardımımız da olsa memnun edici. O yüzden tüm topluluğumuzu buraya davet ediyoruz. Yapacağımız yardımlar çok kıymetli zira zelzelenin yanı sıra soğuk hava da var. Dışarıda kalan halkımız soğuk havayla da çaba ediyor. Bizler de elimizden geleni yapacağız. Ne gerekiyorsa. Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” sözlerini kullandı.
Öte yandan Fenerbahçe’nin Ekvadorlu futbolcusu Enner Valencia da, bir markette depremzedeler için yardım alışverişi yaparken görüntülendi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu