Haberler

Ahmet Işık Çebi, Beşiktaş yardım toplama merkezini ziyaret etti

Beşiktaş Kulübü, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok vilayetimizde hissedilen zelzeleler sonrasında yardım kampanyası başlatıldığını açıklamıştı. Başta teknik yönetici Şenol Güneş olmak üzere, ekip kaptanları Cenk Tosun, Josef de Souza, Necip Uysal ve Atiba Hutchinson; siyah-beyazlı taraftarları, depremzedelere yardımda bulunmaları için davette bulunmuştu. Yardımlar, bu sabah itibariyle Vodafone Park’ta toplanmaya başladı. Siyah-beyazlı grubun lideri Ahmet Parıltı Çebi de stadyumda yardım merkezine ziyarette bulundu.

Öte yandan Vodafone Park’ta yalnızca siyah-beyazlı taraftarların değil, birçok futbolseverin yardımda bulunduğu öğrenildi. Sarsıntı bölgelerine gönderilmek üzere başta battaniye, çadır içi soba, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, termal içlik, polar, kışlık bot, bebek maması olmak üzere bir çok hijyen materyalleri toplandı.

AHMET PARILTI ÇEBİ: BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMAMIZ GEREKEN BİR SÜREÇ

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, “Öncelikle hepimize, milletimize geçmiş olsun. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken bir süreç. Bu türlü bir durum maalesef kelam konusu oldu. Allah’ın müsaadesiyle el ele verip, bunun altından kalkacağız. Burası bir spor kulübü. Fakat bahis vatan, millet, halk, insanlık olduğu vakit spor kulüpleri de ne yapabileceklerini, nerede durabileceklerini uygun biliyorlar. Bunu da gösterdiler. Bedelli rakiplerimiz Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve öbür hepsine buradan candan teşekkür ediyorum. Alandaki rekabetin dışında, bu türlü bir durumda el ele tutuşup, halkımızın yardımlarına aracı olabilmek de bu acının içerisinde, bizim için memnunluk kaynağı oldu. Buradan tekrar sesleniyorum. Beşiktaşlı kardeşlerimiz, buraya getirebilirler. Karşı tarafta oturanlar Fenerbahçe Stadı’na götürebilir, Galatasaray Stadı’na götürebilirler. Onlar getirip, bize bırakıyorlar. Hasebiyle bu acının içinde hoş bir birliktelik yaşıyoruz. Bu tüm dünyaya bir ders olsun ki Türkiye Cumhuriyeti halkı ve vatandaşı, gerektiği vakit tek yumruk, tek bilek olmayı becerecektir. İnşallah çok çabuk yaralarımız sarılır. Temenni ediyorum ki kayıplarımız da artık son bulur” tabirlerini kullandı.

DHA

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu