Haberler

Acun Ilıcalı bir kulüp daha satın alıyor! Hull City’den sonra…

Uzun yıllardır futbola olan tutkusuyla bilinen ve hayalinin bir gün kulüp almak olduğunu söyleyen ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı 19 Ocak 2022’de resmen İngiliz takımı Hull City’nin sahibi olmuştu. İngiliz basınına nazaran Acun Ilıcalı bu muahede için 20 milyon Sterlin ödedi.

‘Çok büyük hayallerimiz var’

Satış sonrası Acun Ilıcalı, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için memnunum. Hull City ile birlikte hoş bir seyahate başlıyoruz. Çok büyük hayallerimiz ve gayelerimiz var. Bu hoş kentin süper taraftarlarıyla muvaffakiyete ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” halinde konuştu.

‘Başarıyı getirecek kişi…’

Hull City’nin eski sahibi Ehab Allam, “Acun Ilıcalı, taraftar kitlesiyle olan bağlantıyı tekrar inşa edecektir. Taraftarların can attığı ve hak ettiği başarıyı bu kulübe getirecek kişi o” dedi.

Genç oyuncular için satın alacak

Anlaşmanın akabinde Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Adama Traore, Doğukan Sinik, Dimitrios Pelkas, Allahyar Sayyedmanesh, Oscar Estupinan ve Benjamin Tetteh üzere Türkiye’den tanıdığımız isimleri takımına katan Ilıcalı’nın grubu Hull şu anda İngiltere Championship’te 13. sırada yer alıyor. Bilhassa dönem sonu için transfer çalışmaları devam ederken Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde değerli bir açıklama yapmıştı. Hull City’nin işvereni, Turuncu-Siyahlılar’daki genç oyuncuların gelişimi için bir kulüp satın alma niyetinde olduğunu duyurmuştu.

Forma bahtı verecek

İrlanda merkezli LMFM’in haberine nazaran, Acun Ilıcalı’nın gayesindeki kulübün İrlanda Premier Lig’de çaba eden Dundalk FC olduğu belirtildi. Acun Ilıcalı’nın, İrlanda kulübünü satın alarak genç oyuncularına burada forma bahtı vereceği tabir ediliyor.

En başarılı ikinci takım

1903 yılında kurulan Dundalk FC, Shamrock Rovers’tan sonra İrlanda Ligi’ni en fazla kazanan ikinci kadrodur. Kulüp tarihinde 14 İrlanda Şampiyonluğu bulunan Siyah-Beyazlı takım, 12 İrlanda FAI Kupası ve 7 İrlanda Lig Kupası kazanma başarısı gösterdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu