HaberlerSpor

Acun Ilıcalı açıkladı! Trabzonspor – Basel maçı kararı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayette tesirli olan zelzele felaketi sonrasında Üstün Lig’de oynanacak maçlar 3-4 Mart tarihine ertelendi. Lakin Avrupa’da gayret edecek temsilcilerimizin maçlarını yapacağı duyuruldu. En yakın tarhite de Trabzonspor’un Avrupa Konferans Ligi’nde İsviçre takımı ile oynayacağı play-off gayreti bulunuyor.

UEFA AÇIKLADI MAÇ OYNANACAK

Deprem felaketinin yaşandığı bölgeye yönelik yardımlarını sürdüren Trabzonspor’un Avrupa Konferans Ligi’nde oynaması planlanan Basel maçının akibeti de belirli oldu.

Trabzonspor’un, ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi sonrası Konferans Ligi’ndeki Basel maçını oynayıp oynamayacağı ise net değildi. Hususla ilgili lider Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklama geldi. Ağaoğlu, “UEFA ile yapılan görüşmelerde, Trabzon’da bir sorun yaşanmadığı ve sarsıntıdan direkt olarak etkilenen vilayetlerden biri olmadığı için Basel müsabakasını oynayacağımız söylendi” dedi. Bordo-Mavililer, 16 Şubat Perşembe akşamı saat 20.45’te Basel’i Akyazı Stadı’nda konuk edecek.

TÜM GELİR DEPREMZEDELERE

Deprem felaketi sonrası yardım için seferber olan ve gereksinim gereçlerini kentte belirlenen noktalara götüren Trabzonlu futbolseverlerin, bu müsabakaya ağır ilgi göstermesi, maçtan elde edilecek tüm gelirlerin de afetzedelere gönderilmesi planlandı.

AHMET AĞAOĞLU DA DUYURDU

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili ekibin UEFA Konferans Ligi play-off cinsinde oynayacağı Basel maçında sarsıntıdan etkilenenlere dayanak olmak üzere kombine biletlerin geçerli olmayacağını ve satılacak tüm bilet gelirlerinin AFAD’a bağışlancağını duyurdu ve “16 Şubat Perşembe günü saat 20.45’te UEFA Konferans Ligi takvimi dahilinde oynamak zorunda olduğumuz bir maçımız var. Bu maçta Trabzonspor’un, Trabzonluların hassasiyetlerini gösterebileceği ve bu yardımların devamlılığını, sürekliliğini temin edecek bir faaliyet içerisinde bulunmasından kaynaklanan fikrimizle birlikte bu maçımızın tüm gelirini AFAD’a bağışlamak ve yaraları maddi manada bir ölçü de olsun sarabilmek için bir karar almış bulunuyoruz. Burada en büyük özveriyi kombine bilet sahipleri olan siz bedelli Trabzonsporlulardan bekliyoruz. Bir sefere mahsus olmak üzere kombine biletlerimizi bir kenara bırakıp bilet alıp bu maça gelerek ve bu maçtan elde edilecek gelirle yaraları bir ölçüde de olsun sarabilmek için sizlerin yardımına muhtaçlığımız var” dedi.

ACUN ILICALI AÇIKLADI

Mücadele öncesi kıymetli bir haber de toplumsal medya üzerinden geldi. Acun Ilıcalı, 16 Şubat Perşembe günü oynanacak olan Trabzonspor – Basel maçının TV8’de yayınlanacağını ve reklam gelirlerinin depremzede vatandaşlarımız için kullanılacağını açıkladı.

Ilıcalı toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Trabzonspor – Basel maçını 16 Şubat Perşembe günü TV8’den yayınlayacağız. Reklam gelirleri depremzede vatandaşlarımız için kullanılacaktır.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu