HaberlerSpor

Abdullah Avcı: En sıkıntı maçımıza hazırlanıyoruz

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde yarın akşam Basel ile karşılaşacak olan Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı ve Siopis açıklamalarda bulundu.

Avcı’nın açıklamaları şöyle;

CANIMIZ ÇOK YANIYOR

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında Teknik Yönetici Abdullah Avcı, “Milletimizin başı sağ olsun. Acımız ve hüznümüz çok büyük. Nitekim canımız çok yanıyor. Hayatımızın en değerli günlerinde en güç maçımıza hazırlanıyoruz. Bu türlü maçlara hazırlanmak kolay olmuyor. Hepimizin bu oyuna, oyun tertibine odaklanması nitekim sıkıntı. Hafta başından itibaren gün gün, adım adım bunu en güzel halde hem zihinsel olarak hem irtibat kurarak daha uygun hale getirmek için çalışıyoruz. Futbolun hem güzelleştirici hem de birleştirici gücünden faydalanmak istiyoruz. Bu oyunun uygunlaştırıcı ve birleştirici gücüne son derece de inanan birisiyim. Bununla ilgili de yarın en güzelini en güzel biçimde yapmaya çalışacağız. Birkaç teşekkür de dünyanın her yerinden gelen kurtarma ve yardım takımlarına… Avrupa’dan Asya’dan ülkemize gelen ve çalışan herkese teşekkür ediyorum. Tıpkı vakitte da ülkemizin resmi ve sivil kurumlarına, yardım elini uzatan vatandaşlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Bununla birlikte yarın alanda bu oyunun birleştirme gücüyle, uygunlaştırma gücüyle herkesin tek yürek olduğu bir yerde umarım bundan sonraki süreçlerin de tıpkı biçimde devam etmesini dilerim. Bu oyunun rekabetle birbirimize hürmet göstererek devam etmesi en büyük arzumdur” dedi.

GENÇ VE DİNAMİK BİR TAKIM

Basel ekibi ile ilgili de kısa kısa bilgiler veren Avcı, “Formasyon olarak 4-3-3, 4-2-3-1 oynuyor. Geçen hafta itibariyle de sportif yönetici teknik yönetici oldu. Son 20 yıldır Avrupa kupalarına istikrarlı katılan ve yanlış hatırlamıyorsam 8 kez de Şampiyonlar Ligi play-off’u oynamış bir grup. Ortalama yaşları 23. Birinci 11’de oynayan oyuncuların yaş ortalaması ise 25. Avrupa’dan yeterli yerlerden yatırım gayeli aldıkları kiralık genç oyuncuları kullanıyorlar. Bu türlü bir periyot yaşıyorlar. Genç ve dinamik bir grup olması nedeniyle savunmadan hamleye geçişlerde tesirli olabilen bir grup. Konferans Ligi’nde başından itibaren 12 karşılaşma oynadılar. 2. Tıp’tan başladılar. Yarın bütün gücümüzle bütün duygumuzla şu anda yaşadığımız süreçte ülkenin birazcık yüzünü güldürebilirsek bu bizi çok keyifli edecek. Onun için bugün son antrenmanımızı gerçekleştirip yarın en âlâ formda maça çıkacağız. Bütün ülkenin bize takviye olacağını biliyorum. Bu müspet güç için herkese çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

OYUNCULARIN TEDİRGİNLİKLERİ VAR

Her vatandaşımızın olduğu üzere oyuncuların da hususta hassasiyetlerinin olduğunu lisana getiren Avcı, “Süreç biliyorsunuz İstanbul’da oynadığımız son lig maçından sonra oldu. Ve her dakika geçtikçe ciddiyeti arttı. İnanın hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Nasıl bir karar çıkacak ve ne olacak bunları da bilmiyoruz. Kendi coğrafyasında bunu yaşamamış beşerler var ve onların tedirginlikleri var. Sonrasındaki süreçte onlarla irtibat kurarak ve anlatarak, şaşkınlıklarını azaltarak devam ettik. Her vatandaşın olduğu üzere oyuncuların da bu bahiste hassasiyetleri ve hisleri var. UEFA bu bölgeyi inançlı görüp oynamaya karar vermiş. Bundan sonraki süreçte biz bunu insanları nasıl memnun edebiliriz ona bakacağız. Her geçen gün adım adım işin içine girmeye çalıştık. Dün daha uygun gözüküyordu alandaki gücümüz. Umarım yarın bu alana olumlu olarak yansır” dedi.

MARKOVİC’ İÇİN ÇOK YETERLİ BİLGİLER ALDIM

Teknik yönetici Abdullah Avcı, bundan sonraki sürecin ülkemiz ismine daha sağlıklı olmasını dilediğini söyleyerek, “Uzun sene futbol oynadığımız her kentteki her arkadaşımız ve her meslektaşımıza her şeyimizle uzanmaya çalıştık. Şu an ilişki kurduğum dostlarımın birinci derece yakınlarında bir şey yok ancak akrabalarıyla ilgili kasvetleri var. Bir yandan seyredemiyorum bir yandan haber almaya çalışıyorum. Bunun altından da bir formda kalkılacak. Bundan sonraki sürecin ülkemiz ismine daha sağlıklı olmasını diliyoruz. Bu türlü bir durumda transfer fırsatının çıkmasını istemezdim açıkçası. Fırsat, oyuncuların oynaması gerektiğiyle ilgili bir durum. Bizim de bu hususla ilgili mevki olarak bir sorunumuz vardı. Markovic’i daha evvelden de oyuncu olarak tanıyoruz. Çok yeterli de bilgiler aldım kendisiyle alakalı. Hem oyuncudan hem teknik heyetinden. O da buna çok gerçek bir adım attı. Şu an itibariyle kulübe geldi. Umarım kısa vakitte bize kıymetli katkılar sağlayacaktır” dedi.

BU SENE ŞAMPİYON ÖBÜR BİR KADRO OLACAKTIR

Futbolda rekabetin her vakit hürmet çerçevesinde olması gerektiğini lisana getiren Avcı, “Bu bir oyundur. Rekabet alışılmış ki olacaktır. Bu oyunda kazanan da var kaybeden de. Bu bir oyundur dünyanın sonu değildir. Bunu bugünlerde anlamamamız gerekiyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor olmadan, bu hoş rekabet olmadan bu kadar kitleler bunun peşinden gelemez. Geçen sene şampiyon Trabzonspor’dur bu sene biraz geri kalmıştır. Bu sene şampiyon diğer bir kadro olacaktır biz buna hürmet göstermeliyiz. Bizim daha düzgününü nasıl yapabileceğimize çalışmamız gerekiyor. Bütün arzum ve isteğim bu etkileşimin devamlı olmasıdır. Türk milleti o denli bir millettir. Herkesin bu güç ile devam etmesi gerektiğini düşünüyorum” sözlerini kullandı.

İNŞALLAH DAHA İLERİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİRİZ

Konferans Ligi’nde yoluna son 16’da devam etmek istediğini lisana getiren Abdullah Avcı, “Biz bu sene itibariyle Trabzonspor olarak Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynadık. Avrupa Ligi’nin kümesinde 9 puan aldık ve şu an Konferans Ligi’nin son 16’sına kalmak istiyoruz. Bu rekorsa tamam çok hoş lakin biz bunun devamını sağlamak istiyoruz. Bir senede 3 başka ligi oynamak farklı bir deneyimdir ben bu türlü bakıyorum. Bunun daha ilerisinin heyecanı ve isteği var bende. İnşallah daha ilerisini gerçekleştiririz. Karadeniz beşerinin hissini çok âlâ bildiğim için yarın o biletlerin zati tükeneceğini onların tribündeki yerlerini alacağını ve kadroya destekleyeceklerini de çok uygun biliyorum” dedi.

İSMAİL İLE GÖRÜŞTÜM MORALİ BOZUKTU

Deprem bölgesinde olan eski futbolcularla ilgili de konuşan Avcı, “İsmail Köybaşı ile teğe bir görüştüm. Erce ile Haluk hocamız görüştü. Kamil Ahmet ile de Emrah Tok görüştü. Bazen o denli donuk bir halimiz oldu ki bir gün sonra, üç gün sonra arayabildik. Ben İsmail ile görüştüm. Kendisinin morali çok bozuktu. Ailesi ile ilgili bir dert yoktu ancak yakınları ile ilgili kasvet vardı” diyerek kelamlarını tamamladı.

YARIN MAÇI DAİMA BİRLİKTE OYNAYACAĞIZ

Deprem felaketinden dolayı çok üzgün olduğunu belirten Manolis Siopis ise, “Gaziantep, Hatay ve etraf vilayetlerde yaşanan zelzeleden ötürü çok üzgün olduğumu söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Maç hakkında çok fazla söylenecek pek bir şey yok, hocamız esasen söyledi. Yarın bu maçı daima birlikte oynayacağız. Bütün Türkiye bir olduğunu gösterecek. Taraftarlarımızdan ricam, maç bileti almaları ve bizimle birlikte olmalı zira tribün gelirleri zelzele bölgesine aktarılacak, hasebiyle onları yarın stadyuma bekliyorum. Bütün dualarım zelzeleden etkilenen ailelerle bir arada olacak” dedi.

BENCE AYNIYIZ

Siopis ayrıyeten, zelzele bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında Türkiye ile Yunanistan’ın dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olduğunu belirterek, “Hepimiz insanız, eşitiz. Bu tıp durumlarda birbirimize her vakit yardımcı olacağız ve olmaya devam edeceğiz. İki farklı ülkeyiz fakat bence birebiriz. Çok yakın kültürlere sahibiz. Türkiye bu türlü meseleler yaşadığında Yunan halkı her vakit Türk insanı ile bir arada olacaktır. Toplumsal medyada fotoğrafları gördükten sonra çok duygusal anlar yaşadım. Bunların tanımı çok zor” görüşlerine yer verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu