Faydalı Bilgiler

Futbolda Hattrick Ne Demek

Futbolda Hattrick ne demek: Futbol dünyanın en bilinen ve aynı zamanda en çok takip edilen oyunudur. Birden çok kavram bu oyun içerisinde yer alır. Futbolda Hattric çok merak edilir. Bunun ayrıntıları yazımızda.

Futbolda Hattrick Ne Anlama Geliyor?

Futbolda Hattrick ne demek: Futbolda Hattrick 3 gol atmak demektir. Yani bir oyuncunun, 90 dakikalık bir müsabaka içerisinde kendi adına 3 golü kaydetmesi durumunda ilgili kavram hemen öne çıkmış olacaktır. Bunun sırası mühim değildir. Golün nasıl atılacağı da önem arz etmeyen bir konu olarak karşımıza çıkar.

Futbolda Hattrick Nasıl Yapılır?

Futbolda Hattrick yapabilmek için birden fazla olacak şekilde gol atılır. Bunun sayısı ise 3 olarak tanımlanmıştır. Farklı birçok vuruş biçiminin kullanılması mümkündür. Bunlar şöyledir;

  • 3 penaltıdan 3 gol atmak da hat trick kabul edilir. Bu noktada önemli olan şey ise golün bir şekilde atılmasıdır. Yani bunun nasıl olacağı hiçbir şekilde mühim değildir.
  • Serbest vuruş sonrasında ya da bir frikik ile topun ağlara gitmesi durumunda bunun aynı oyuncu tarafından 3 kere gerçekleştirilmesi halinde hat trick de yapılmış olur.
  • Kafa atışları her zaman geçerlidir. Gerek kornerler gerekse açılmış olan ortalar sonrasında atılmış goller de bunun bir örneğidir.

Futbolda Hattrick Kaç Gol?

Futbolda Hattrick 3 gol demektir. Bunu birçok oyuncu oynamış olduğu maçlarda gerçekleştirilmektedir. Ekstra bir puan verilmesi söz konusu olmadığından sadece prestij anlamı taşır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu