Faydalı Bilgiler

Futbolda Drill Ne Demek

Futbolda Drill ne demek: Futbol genellikle hızlı bir biçimde oynanır. Oyuncuların sadece üstün yeteneklere sahip olması yeterli değildir. Aynı zamanda antrenmanda yapmak gerekmektedir. Futbolda Drill, farklı bir antrenmanın yanı sıra aynı zamanda çalışmalar anlamına geliyor.

Futbolda Drill Ne Anlama Gelir?

Futbolda Drill ne demek: Futbolda Drill bir çalışma türü olarak karşımıza çıkar. Bunu genel olarak antrenman şeklinde de tanımlamak mümkündür. Hoca eşliğinde yapılması esastır. Birden çok türü vardır ve bunlar şöyledir;

  • Hücuma yönelik olanlar bunların başında gelmektedir. Nasıl hücum edileceği ve bunun hangi kriterler üzerinden gerçekleştirileceği gibi soruların yanıtı verilmektedir. Her daim topla tamamlanması esastır.
  • Buna ek olarak sadece savunma yönünün gerçekleştirilmesine dair olarak da drillerin bulunmuş olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor.
  • Destek drilleri, takım oyuncusunun daha iyi bir ortam içinde hareket etmesi adına mühimdir.

Drill Antrenmanı Nedir?

Futbolda Drill denildiği zaman antrenman her zaman ilk sırada gelmektedir. Bunun belli birtakım kurallara göre yapılmış olduğunu görmekteyiz. Kesinlikle bir hoca bulunmalıdır. Onun vereceği direktifler önem arz eder.

Pas Drill Ne Demek?

Pas drill, değişik çalışmaların bir araya toplanmış olduğu bir hazırlanma yöntemi olarak dikkat çeker. Nasıl pas atılacağı burada gerçekleştirilecek özel antrenmanlar sayesinde hemen yanıt bulmaktadır. Bunun yanı sıra daha farklı pas türleri, bunların hızının ayarlanması, adrese teslim şekilde tamamlanması da çalışmanın konuları içinde bulunur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu