Faydalı Bilgiler

Futbolda Beraberlik Durumunda Ne Olur

Futbolda beraberlik durumunda ne olur: Futbolda beraberlik olduğu zaman takımların birer puan almış olduğunu görmekteyiz. Türkiye süper liginin yanı sıra bunun haricinde kalmış olan liglerin tümünde her zaman aynı sistem söz konusudur. 1 puan ekiplerin hanelerine yazılır.

Futbolda Beraberlik Nedir?

Futbolda beraberlik ekiplerin yenişememesi demektir. Bunun sıfır rakamı ya da X ile ifade edilmiş olduğunu görmekteyiz. Temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunların başında golsüz beraberlikler gelmektedir. Galip gelebilmek için sahaya çıkmış olan iki takımın hiçbir şekilde gol bulamaması ve müsabakanın da başladığı gibi bitmesi en güzel örneğidir. Böylelikle hiçbir ekip 3 puan alamaz. Diğeri ise gollü beraberliktir. İki takım da eşit sayıda gol attığında beraberlik durumu ortaya çıkar.

Futbolda Beraberlik Çıkarsa Ne Olur?

Futbolda beraberlik durumunda ne olur: Futbolda beraberlik sonrasında puanlar paylaşılır. Ancak bu 1 puandır. Normal şartlarda bir takımın galip gelmesi durumunda onun hanesine 3 puan yazılır. Beraberlik bunun yarısı anlamına gelmemiş olduğundan 1.5 puan uygulaması yoktur. Sadece 1 puan alınmaktadır. Basketboldan ve diğer tüm spor dallarından daha farklı bir durum öne çıkar. Dünyanın her yerinde bu kuralın başarılı bir biçimde uygulanmış olduğunu ifade etmek lazım.

Futbolda Beraberlik Puanı Kaçtır?

Futbolda beraberlik halinde bir puan verilmektedir. Bu durum liglerin tümünde geçerli bir kural olarak dikkat çekmektedir. Galip gelinememesi halinde ise hiçbir şekilde puan verilmez. Bunun yanı sıra galibiyet ise 3 puanla ödüllendirilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu