Faydalı Bilgiler

Futbolda Altyapı Ne Demek

Futbolda altyapı ne demek: Futbolda altyapı, bir takımın as ekibe oyuncu kazandırabilmek ve yeni gençlere fırsat verebilmek için kurmuş olduğu sistem olarak dikkat çekmektedir. Altyapısı güçlü olan ekiplerin çok büyük başarılar elde etmesi her daim mümkündür.

Futbolda Altyapı Nedir?

Futbolda altyapı ne demek: Futbolda altyapı bir takımın kendi oyuncusunu yetiştirmesi demektir. Buna göre belli bir yaştaki çocuklar kulüplere kabul edilmektedir. Ardından bunların spor eğitimi almasına dikkat edilir. Futbol konusunda her türlü bilgi verilir. Zamanla büyümeleri sonrasında A takıma dahil olabilme ihtimalleri ortaya çıkar. Altyapıdan çıkarak büyük kulüplere giden birçok farklı isim mevcuttur.

Futbol Altyapı Seçmeleri Kaç Yaş Sınırı?

Futbolda altyapı seçmeleri 13 yaş ve üstü olarak dikkat çekmektedir. Bu yaşa sahip olan kişiler takımların altyapılarına kabul edilmektedir. Bunun için özel bir biçimde yapılmış olan seçmeler söz konusudur. Gerek takım hocaları gerekse bazı antrenörler görev alırlar. Belli yetenekleri bulunan ve aynı zamanda bunları geliştirme amacına sahip olan kişilerin dahil olması çok zor değildir.

Futbolda U14 Ne Demek?

Futbolda U14 kavramı, 14 yaşında olan kişilerin mücadele ettiği lig ve aynı zamanda altyapı olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra ilgili kavramın bir diğer anlamı ise yıldızlar 14 yaş grubu şeklindedir. Seçmeler neticesinde hangi oyuncuların takıma dahil edileceğine karar verilmektedir. Bu futbolcu adayları yaşa bağlı olarak sonradan üst ekibe çıkabilme hakkına sahiptirler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu