Faydalı Bilgiler

Futbolda 7 Numara Hangi Bölge

Futbolda 7 numara hangi bölge: Futbolda 7 numara kanat oyuncusu demektir. Bazen sağ bazen ise sol kanattan yer alan futbolcuların bu numara üzerinde sahadaki yerlerini almış olduğunu görmekteyiz.

Futbolda 7 Numara Nedir?

Futbolda 7 numara hangi bölge: Futbolda 7 numara, bir takımın kanadında görev yapan oyuncunun giymiş olduğu bir rakam olarak karşımıza çıkar. Genellikle çok hızlı olan futbolcular tarafından tercih edilmektedir. Özellikle 4 4 2 gibi en bilinen oyun dizilişi ve sisteminde bu tip sporcuların önemi büyüktür. En ünlü 7 numaralar arasında Ronaldo, Beckham gibi isimler vardır.

Futbolda 7 Numara Görevleri Nelerdir?

Futbolda 7 numara görevleri şöyledir;

  • Hızlı bir biçimde kanat üzerinden bindirme yapmaktadır.
  • Yine zaman kaybetmeden rakip oyuncunun kanattan ekarte edilmesi bir diğer görevi olarak dikkat çeker.
  • Özellikle orta açmak ve bunu çok etkili bir biçimde yapmak, oyuncunun gerçekleştirmesi gereken hamlelerin içinde öne çıkar.
  • Buna ek olarak 7 numara giymiş olan oyuncuların büyük bir kısmının aynı zamanda golcü kimliğe sahip olduklarını da ifade etmek lazım.
  • Günümüzde mühim bir mevki olmasının yanı sıra takımların galip gelmesinde her daim öne çıkan oyunculardır.

Türkiye’ye gelmiş ve burada top koşturmuş olan en iyi 7 numaralardan birisi kesinlikle Beşiktaş takımının eski futbolcusu Quaresma’dır. Oynadığı dönemde hem golleri hem de asistleri ile lige damgasını vurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu