Faydalı Bilgiler

Futbolda 6 Numara Hangi Bölge

Futbolda 6 numara hangi bölge: Futbolda 6 numara olarak bilinen mevki büyük önem arz eder ve genellikle defansif özelliklere sahip olan orta saha futbolcularının bu numarayı girmiş olduğunu görmekteyiz.

Futbolda 6 Numara Nedir?

Futbolda 6 numara hangi bölge: Futbolda 6 numara mühim bir mevki olarak karşımıza çıkar. Hem orta saha hem de defans özelliklerine sahip olanların tercih etmiş olduğu bir numara olarak karşımıza çıkar. Ön libero sisteminde 6 numara mühimdir. Defansif özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda orta sahaya da yatkın olmasından dolayı kesinlikle çift yönlü bir futbolcudur.

Futbolda 6 Numara Hangi Bölgededir?

6 numara ön libero olmasından dolayı genellikle defans ile orta saha arasında bir yerde görev yapmasıyla öne çıkar. Bu maça göre farklılık arz etmektedir. Zaman zaman ileriye kadar çıkması da söz konusudur.

Futbolda 6 Numara Görevleri Nelerdir?

6 numaralı oyuncuların görevleri arasında pas trafiğinin sağlanması her daim ilk sırada gelmektedir. Yani başarılı bir biçimde defans oyuncularından almış olduğu pası hiç vakit kaybetmeden orta sahaya taşıması gerekmektedir. Bazen bunu direkt olarak hücum oyuncularına da aktarması mümkündür.

6 numara giymiş olan futbolcuların bir diğer özelliği ise rakip takım ataklarının kesilmesidir. Adeta bir set görevi görmektedir. Çok geniş olan bir koridor üzerinde oynamalarından dolayı hata yapmaları halinde bu durum kalelerinde yaşanacak bir tehlikeye neden olabilmektedir. Bu yüzden dikkatli hareket ederler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu